Неділя
18 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Activities calendar

10 Лютий 2013

Хуст знову запрошує на фестиваль-конкурс стрілецької пісні «Красне поле»

До річниці проголошення Карпатської України 16—17 березня в місті Хусті в рамках святкування 74-ї річниці проголошення державної незалежності Карпатської України відбудеться V відкритий фестиваль-конкурс стрілецької пісні “Красне поле”.

Побачила світ книга доцентів кафедри журналістики УжНУ

Книга «Гостримо перо. Основи журналістикознавчих розвідок» днями вийшла у видавництві «Карпати». Автори – доценти кафедри журналістики УжНУ Галина Шаповалова та Ярослава Шебештян.

«КОЛИ Я ПРИЇХАВ В УКРАЇНУ, МЕНЕ ВРАЖАЛИ ВІДСУТНІСТЬ ВОДИ У КРАНІ І РЕГУЛЯРНЕ ВИМКНЕННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ»,

— пригадує канадець Кент Фрізем, який уже 13-й рік мешкає в Ужгороді

Канадець Кент Фрізем понад 12 років мешкає в Ужгороді. Приїхав сюди ще в серпні 2000 року як місіонер і з тих пір живе тут, допомагаючи ужгородцям вивчати англійську мову. З Кентом зустрілися в ресурсно-інформаційному центрі «Вікно в Америку» обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф.Потушняка.

ЩО МАЄМО — НЕ БЕРЕЖЕМО…

Про принцип парето, санаторії і мінеральну воду...

На Хустщині уже кілька місяців для власників родовищ мінеральних вод діють нові обмеження та правила. Підприємцям не можна продавати мінеральну воду за межі району, оцінку якості води потрібно проводити регулярно, а на свердловині №242 (родовища відомого бренду «Шаянська») промисловий видобуток води взагалі обіцяють призупинити.

Сергій АРХИПЧУК: «АКТОРСЬКА ГРА СКЛАДАЄТЬСЯ З ВЛАСНОЇ КРОВІ, ПОТУ ТА ШМАТКІВ ЖИТТЯ»

Заслужений діяч мистецтв України, відомий київський режисер Сергій Архипчук готує нині в Закарпатському обласному українському театрі виставу за п’єсою нашого земляка Олександра Гавроша «Майне лібе Віра». Киянин відомий постановкою багатьох вистав в Донецьку, Дніпропетровську, Львові та проведенням фестивалів «Червона рута», «Тарас Бульба», конкурс «Роксолана. Великий вальс» тощо.

ЗАМОК СВ. МІКЛОША ГОТУЄТЬСЯ ДО «СРІБНОГО ТАТОША»

і налаштовує старовинні інструменти

Йосиф Бартош – митець, орендар замку св.Міклоша у Чинадійові, що на Мукачівщині. Фортеця на околиці, яка зазнала багато перипетій в середньовіччі. І не менше – за недавньої радянської доби. Чим живе фортеця зараз, на що сподівається, цікавимося у Йосифа Бартоша.

РОЗПИС АВТОБУСНИХ ЗУПИНОК ЯК ВИД МИСТЕЦТВА

На жаль, зникаючого…

Що може бути цікавого, а тим більше – цінного в старій бетонній зупинці, де небагаті селяни чи мандрівники чекають автобуса? Виявляється, в наш комп’ютерний час і це може стати предметом захоплення та колекціонування. Принаймні для учасників спільноти «Зупинка» (zupynka.livejournal.com), що створена в соціальній мережі «Живий журнал» в 2009 році й налічує півтори сотні учасників.

«РОЗБАЗАРЮВАТИ КОМУНАЛЬНУ ВЛАСНІСТЬ МІСТА ПРОКУРАТУРА НЕ ДОЗВОЛИТЬ»

Cьогодні про це і не тільки ми говоримо з прокурором обласного центру Іваном Штефанюком

Його нема потреби представляти широкому загалу. Бо багатьом знайомий по роботі в минулому на таких же посадах у Хустському та Ужгородському районах, а також коли працював першим заступником прокурора області, слідчим в особливо важливих справах.

«АГРАРНУ СПЕЦИФІКУ ЗАКАРПАТТЯ СЛІД ВМІЛО ФОРМУЛЮВАТИ І АКТИВНО ВІДСТОЮВАТИ НА ЦЕНТРАЛЬНОМУ РІВНІ»,

— вважає народний депутат України Валерій Лунченко

Цього тижня український парламент мав зібратися на свою другу сесію, яка триватиме аж до середини липня поточного року. Короткочасну ж першу сесію та міжсесійне затишшя можна вважати свого роду адаптаційним періодом.

«ЗА ОСТАННІ 10 РОКІВ РЯТУВАЛЬНА СЛУЖБА ЗАКАРПАТТЯ НЕ ПАМ’ЯТАЄ ТАКИХ МАСШТАБНИХ ПОШУКІВ ЗНИКЛИХ У КАРПАТАХ...»

Зимова пора для пожежно-рятувальної служби Закарпаття – складний період, коли виникає безліч ситуацій, що загрожують життю і здоров’ю людей. До численних виїздів на пожежі, кількість яких зростає, додається робота, пов’язана з низькими температурами, сніговими заметами тощо.

САМІ СОБІ УТИЛІЗАТОРИ

Що робити з використаними батарейками і ртутними лампами?

Проблема з використаними батарейками, перегорілими люмінесцентними лампами стає все більше актуальною. Як правило, ми викидаємо їх на смітники, а що буде далі — не хвилює. А між тим, це бомба сповільненої дії, адже одна пальчикова батарейка забруднює шкідливими металами 400 літрів води або 20 кв. метрів грунту…

ВАЖКА ТО РОБОТА

шукати роботу…

Нині випускники вузів нарікають, що їх не беруть на роботу через брак досвіду. А от люди, котрим за 40, скаржаться на вікову дискримінацію. Виходить, щоб у майбутньому отримати бажану вакансію, свою трудову діяльність потрібно починати із дитсадка. Та все ж не варто впадати у відчай, адже із будь-якої ситуації завжди можна знайти вихід.

Станіслав КРАВЧУК:

«ТРЕНЕРИ ШУКАють ПРИВІД ВИКЛЮЧИТИ мене з команди»

Криком відчаю можна назвати відкритий лист до президента НОК України Сергія Бубки та міністра освіти і науки, молоді та спорту України Дмитра Табачника чотириразового учасника Олімпійських ігор (у Нагано-1998, Солт-Лейк-Сіті-2002, Турині-2006 і Ванкувері-2010), багаторазового призера та переможця етапів Кубка світу з фристайлу Станіслава Кравчука.

«Говерла» вирушила

на заключний тренувальний збір до Туреччини

А якими були перші турецькі  збори, з журналістом «Новин» поділився півзахисник «Говерли» Дмитро Трухін.

Дмитре, які враження від перших тренувальних зборів у Туреччині?

– Приємні. Проживали в хорошій місцині, проводили тренування та контрольні поєдинки на відмінних полях…

ВОЛОВЕЧЧИНА ЗАПРОШУЄ

на автоперегони

Цими вихідними (8—10 лютого) на Воловеччині в селі Верб’яж відбудуться видовищні змагання І етапу чемпіонату України з гірських автоперегонів «Зимові вершини-2013». Слід додати, що на території нашого краю ці змагання проводяться вперше.

Свіжий номер газети

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 

...