Субота
20 січня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Activities calendar

02 Квітень 2016

Мукачеве на Мукачево вирішили перейменувати міські депутати

На черговій сесії міськради депутати вирішили перейменувати Мукачеве на Мукачево. Такий крок пояснюють існуючими розбіжностями між офіційною назвою міста та обліком на місцевому рівні. Врахували також протокол громадських слухань, на яких на початку березня обговорювали це питання.

Грошову допомогу до 9 травня отримають понад 16 тисяч закарпатців

Про це повідомила директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ганна Морозюк. Вона нагадала, що на початку поточного року Кабінет Міністрів України прийняв постанову, відповідно до якої запроваджено нові розміри виплати разової грошової допомоги до 9 Травня.

За бюджетні гроші цьогоріч видадуть 16 книжок їх відібрала обласна експертна рада

Вибирали з 36 рукописів різних жанрів, які на розгляд експертної ради під головуванням заступника голови ОДА Олександра Петіка подали 6 місцевих видавництв. Щоб побачили світ усі ці твори, знадобилося б майже півтора мільйона гривень. На жаль, можливості програми підтримки закарпатських авторів набагато скромніші, тож довелося, так би мовити, різати по живому.

Жінки краю заслужено отримали державні нагороди

За значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний і культурно-освітній розвиток Української держави, зразкове виконання службового обов’язку та багаторічну сумлінну працю відповідно до Указу Президента України від 4 березня 2016 року №80/2016 присвоєно почесне звання: «Заслужений вчитель України» Олесі Ківеждій – учительці Хустської гімназії-інтернату, «Заслужений працівник

Авіасполучення між Києвом і Ужгородом таки відновлять – це підтвердила «Мотор Січ»

Авіакомпанія «Мотор Січ» надіслала в Закарпатську облдержадміністрацію документальне підтвердження, що відновлює рейси «Київ–Ужгород–Київ» із 18 квітня. Про це йдеться в листі директора «Мотор Січі» Геннадія Маслова до голови ОДА Геннадія Москаля.

02\04\2016 №№ 36—37 (4501—4502)

Водними ресурсами, лісами і землею потрібно розпоряджатися на місцевому рівні

Звернення до Верховної Ради України та Кабміну щодо передачі повноважень розпорядників земельних, лісових та водних ресурсів до сфери управління місцевих державних адміністрацій затвердили на останньому засіданні сесії облради закарпатські депутати.

Бюро правової допомоги із 1 липня запрацюють у кожному районі області

Одним із нововведень, над яким уже працюють у Мін’юсті України та яке запровадять із 1 липня 2016 року по всій Україні, є бюро правової допомоги.

Десять призових місць зібрали закарпатці на міжнародному фестивалі

Понад 1200 учасників ІІІ Міжнародного фестивалю дитячо-юнацької творчості «Весняний бал в Ужгороді» з різних куточків нашої країни, а також із-поза її меж, з’їхалися 26–28 березня до нашого краю. Вони змагалися в хореографії, інструментальному мистецтві, академічному й естрадному вокалі. Традиційно сильно виступили в конкурсній програмі й представники Закарпаття.

Більше половини ромів краю – діти,

а захворюваність на туберкульоз у цій нацменшині в 10 разів перевищує загальнообласну

Із майже 52 тисяч ромського населення краю понад половину становлять діти до 17 років. Така інформація прозвучала під час колегії департаменту охорони здоров’я ОДА в доповіді заступника директора департаменту Єлизавети Біров, присвяченій стану здоров’я цієї нацменшини.

З’явилися вулиці героїв Карпатської України, відомих живописців та політичних діячів

Чергове розпорядження про перейменування вулиць у рамках «декомунізаційного» закону підписав голова ОДА Геннадій Москаль, змінивши назви 15 топонімів у восьми населених пунктах Хустського й Тячівського районів.

З «чорними лісорубами» боротиметься оперативний штаб

Відтепер із «чорними лісорубами» і нелегальною вирубкою лісів у краї боротиметься спеціально створений оперативний штаб. За розпорядженням начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Валерія Мурги уже з четверга в усіх районах запрацювали мобільні опергрупи, які складаються з представників лісового господарства та патрульної поліції.

«Сезон тиші» настав на Закарпатті

Обласне управління лісового та мисливського господарства повідомляє, що в краї завершився сезон полювання на звірів. Тож з 1 квітня по 15 червня забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (вибухові роботи, феєрверки, санітарні рубки лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах).

Понад 60 порушників міграційного законодавства виявили за тиждень правоохоронці

В Ужгороді в результаті відпрацювання вокзалів, що проводилося в рамках спільних цільових про­філактичних заходів під умовною назвою «Мігрант», працівники Головного управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області виявили трьох іноземців — громадян Афганістану та Лівії.

НА АЛЬТЕРНАТИВНЕ ОПАЛЕННЯ

переведуть усі дитячі заклади Перечинщини

У Перечинському районі залишилися всього два дитячі заклади, які опалюються газом, – загальноосвітня школа в с. Сімер і навчально-виховний комплекс у с. Вільшанки. Обидва об’єкти в ході робочої поїздки оглянув голова ОДА Геннадій Москаль.

ВЕСНЯНЕ… ГОРІННЯ

З початку року в екосистемах краю виникло вже 76 пожеж

Чорна випалена трава, а на її фоні – обсмалені вогнем кущі та дерева. На жаль, таку картину щороку можемо спостерігати в закарпатських селах і навіть містах, починаючи з ранньої весни.

ТУРИСТИЧНУ ПРИВАБЛИВІСТЬ срібної землі

планують підвищити за рахунок обласного бюджету

На розгляд третьої сесії облради, яка запланована на 5 квітня, вноситься проект рішення про зміни до Програми розвитку туризму і курортів у Закарпатській області на 2016–2020 роки.

НА ЗМІНІ ПРАВИЛ «ПЕРЕСІЧКИ»

вкотре наполягає Закарпатська облрада

Закарпатська облрада вкотре наполягає на необхідності змінити правила перебування авто з іноземною реєстрацією на території України та привести вартість їх розмитнення до рівня, який діє в країнах Євросоюзу.

У «ЛУЖАНСЬКОЇ» — НОВА ЗІРКА

ТОВ «Маргіт» є одним із провідних донорів бюджету

Днями ТОВ «Маргіт» зі Свалявщини, відомий у нашому краї виробник мінеральної води, отримало знакову нагороду — «Золоту зірку»
в Національному рейтингу якості товарів та послуг.

І ЗНОВУ МУЗИКА

не матиме кордонів

Головною весняною подією в Закарпатській обласній філармонії традиційно має стати Міжнародний фестиваль «Музика без кордонів».

НАРОДЖЕНИЙ У СОРОЧЦІ

закарпатець кілька разів перебував на межі життя і смерті

Незважаючи на стрімкий прогрес сучасності, в світі залишається багато нерозгаданого. Здається, такою є і доля цього закарпатця, адже вона й справді вражає крутими поворотами. Так, Іван Барзул на своєму віку кілька разів стояв над прірвою життя і смерті. Нині 78-річний чоловік згадує про все спокійно, по-філософськи…

«МІЖ КАРПАТАМИ І ТАТРАМИ»

віддзеркалили Дмитра Креміня в художньому перекладі

Ювілейний, 25-й, випуск серії «Між Карпатами і Татрами» ще пахне друкарською фарбою – він побачив світ цього тижня в поліграфцентрі «Ліра». Збірка презентує українською поезію шести знакових словацьких митців у перекладі Шевченківського лауреата Дмитра Креміня, а також лірику самого Дмитра Дмитровича в словацькому баченні Валерії Юричкової.

«У ЛІТЕРАТУРІ АМАТОРИ НЕ ЗАЛИШАЮТЬСЯ»

Олександр Гаврош — про книжки, гонорари, конкурси та час…

Письменник та журналіст Олександр Гаврош минулої суботи відсвяткував свої перші 45. Книги автора видавалися в престижних видавництвах, навіть екранізувалися. У його житті не бракувало конкурсів, фестивалів, премій, а деколи навіть гонорарів. Але найважливіше — досвіду відкривати багато дверей, навіть під час кризи знаходити сприятливий збіг обставин у житті.

НА ЗАРОБІТКИ ДО УКРАЇНИ

чехи їздили ще якихось 100 років тому

Усі звикли, що українці століттями їздили на заробітки, залишаючи свої домівки. Більшість із них вибирали країни-сусідки, що розташовувалися поблизу. Наприклад, закарпатці вподобали Чехію із-за близької слов’янської мови та схожих звичаїв. Але мало хто знає, що ще якихось 90—150 років тому чехи їздили на заробітки в Україну.

ЄПИСКОПСЬКА РЕЗИДЕНЦІЯ

Які секрети приховує велична будівля в Ужгороді?

Не так давно єпископський адміністратор Мукачівської греко-католицької єпархії владика Мілан показав журналістам приміщення єпископської резиденції в Ужгороді (на початку вулиці Капітульної). Вона має цікаву історію, про що нам розповів відомий ужгородський історик Йосип Кобаль.

Патріотичні панно прикрасили огорожу військкомату

Сіру непривітну огорожу Ужгородського об’єднаного міського військового комісаріату прикрасили патріотичні панно та зображення. 30 березня її розпочали розмальовувати солдати, студенти Закарпатського художнього інституту, волонтери та представники Мукачівської греко-католицької єпархії.

Близько чотирьох десятків закарпатців утекли з військових частин із початку бойових дій на Донбасі

Закарпатська облдержадміністрація робить усе для увіковічення пам’яті героїв, що загинули на сході України. На їхню честь розпорядженнями голови ОДА в рамках закону про декомунізацію перейменовано вже понад 30 вулиць у містах і селах області.

Нинішні тарифи на газ діятимуть ще місяць

Нинішні ціни на газ для населення можуть залишитися ще принаймні на місяць. Кабмін України продовжив до 1 травня спеціальні зобов’язання «Нафтогазу» з продажу населенню природного газу на пільгових умовах.

На Свалявщині сталася смертельна ДТП

У середу ввечері закарпатським рятувальникам повідомили про дорожньо-транспортну пригоду, яка сталася на трасі Київ—Чоп поблизу с. Ганьковиця Свалявського району. Водій вантажівки «МАN», рухаючись у бік Мукачева, зіткнувся із зустрічним автомобілем «Mercedes Benz Sprinter», що їхав у Трускавець Львівської області.

У замку Сент-Міклош буде одночасно 20 тисяч троянд

14—15 травня в Чинадіївському замку на Мукачівщині відбудеться перший фестиваль квітів «Кохання в Сент-Міклош», організатором якого є Асоціація українських флористів та орендар фортефікаційної споруди, художник Йосип Бартош.

На хлопчика впали футбольні ворота. Врятувати його не вдалося

Фатально закінчилася гра в футбол у селі Станово Мукачівського району. В один із березневих днів купка дітлахів ганяла м’яча на сільському стадіоні. На одного з підлітків під час гри впали металеві ворота. 10-річного хлопчика у важкому стані (із закритою черепно-мозковою травмою та переломом основи черепа) до обласної дитячої клінічної лікарні в Мукачево доставив його 25-річний брат.

Свіжий номер газети

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
March 2017
 

...