Понеділок
19 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Activities calendar

16 Січень 2018

Оголошено конкурси проектних пропозицій за програмою Румунія – Україна 2014 – 2020

Міністерство регіонального розвитку, державного управління та європейських фондів Румунії, що виступає в ролі органу управління, 18 грудня оголосило 2 конкурси проектних пропозицій у рамках програми «Румунія – Україна 2014 – 2020».

В Солі вантажні вагони зійшли з колії

10 січня близько 9-ї ранку в селі Сіль Великоберезнянського району з’їхали з колії три вантажні вагони.

Скульптуру часів Іоана Георга Пінзеля реставрували у Фанчикові

Напередодні різдвяних свят майстриня Валентина Костьо завершила реставрацію дерев’яної скульп­тури Діви Марії, яка знаходиться у фанчиківському костелі Найсвятішого Імені Ісуса.

Кредитування на будівництво й придбання житла визначено пріоритетними напрямами на наступні три роки

Для кредитування громадян на будівництво, придбання житла, поліпшення житлово-побутових умов проживання у сільській місцевості і для здійснення витрат, пов’язаних із наданням та обслуговуванням кредитів, по загальному та спеціальному фондах обласного бюджету передбачено 10 192,5 тис. грн.

Не всі африканці у Виноградові – нелегали

Як розповсюдили крайові ЗМІ, у Виноградові на залізничному вокзалі затримали двох нелегалів «африканської зовнішності». Але перевірка виявила, що вони перебували в Україні на законних підставах.

Фермери мусять сплачувати ЄСВ із 1 січня 2018 року

Закон України від 3.10.2017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» зарахував членів фермерського господарства до кола платників єдиного соціального внеску.

У краї шукають потенційних батьків-вихователів

Патронат над дитиною – нова послуга підтримки сімей із дітьми, які потрапили у складні життєві обставини. Він передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію неповнолітніх у сім’ї патронатного вихователя на період подолання ними або їхніми батьками складних життєвих обставин.

Депутати затвердили програму правової освіти населення

З ініціативи президії обл­ради порядок денний другого пленарного засідання дев’ятої сесії доповнили питанням «Про Програму правової освіти населення області на 2018 –2022 роки» та підтримали пакетним голосуванням.

Консультує міністр юстиції

Добрий день! Померла наша бабуся. Ми з братом – єдині родичі, проте вона ніяких документів не залишила. Підкажіть, що нам робити, аби отримати спадщину?
Ольга Хлустенко

Центру гунгарології при УжНУ – 30 років

Гунгарологія – міждисциплінарна наука, яка займається вивченням угорської мови і літератури, усної народної творчості, історії, етнографії, культури та мистецтва угорського народу на різних етапах розвитку.

Розповсюдження видавничої продукції держави-агресора каратиметься штрафами

15 грудня 2017 року набув чинності наказ Держкомтелерадіо від 17.10.2017 «Про затвердження Порядку накладення Державним комітетом телебачення і радіомовлення України адміністративно-господарських штрафів».

Мукачівець зробив пристрій для витягування хребта

Пристрій для витягування хребта презентували громадськості в Мукачеві наприкінці 2017-го. Іван Котрубач займався розробкою моделі майже два роки. Нещодавно Державна служба інтелектуальної власності Україна видала йому патент на неї.

«Сілецькі історії» читатимуть усі

задум написати книжку «Сілецькі історії» у Сергія Лупака, Івана Сухана та Михайла Ломаги з’явився п’ять років тому.

У ХЛОПЦІВ КРАЩІ МУКАЧІВЦІ,

У ДІВЧАТ – УЖГОРОДКИ

12 – 13 січня в ужгородському спорткомплексі «Юність» відбувся фінальний етап традиційного «Новорічно-різдвяного турніру» з міні-футболу за участю юнацьких команд 2005 – 2006 та 2007 – 2008 р. н. та дівочих 2003 і молодших. У юнаків з’їхалися по вісім найкращих команд, які досі змагалися у своїх зонах.

У СТАРОМУ СЕЛІ КОЛЯДУВАЛИ –

з шарканем, перґелованими грибами і… алкоголем у школі

У суботу Ужгород відгуляв найкращий різдвяний фестиваль Закарпаття – «Коляду в старому селі». Кожен район області облаштував на території музею народної архітектури та побуту в притаманному тільки йому етнографічному стилі хату, де пригощав унікальними стравами і славив Різдво Христове колядками українською, угорською, румунською та іншими мовами національних громад.

НОВА КОЛЯДА –

це добра забута стара

Піднесено радісно щедрували і колядували у Міжгірському профліцею з нагоди новорічних та різдвяних свят. Найперше відчувався тут дух старожитності, бо відродилася «Студенська коляда» – таке ймення мала весела ватага.

КНИЖКИ ФРАНЦИСКА СКОРИНИ

отримав краєзнавчий музей

У Посольстві Республіки Білорусь у Києві урочисто передали найбільшим бібліотекам і музеям України, зокрема Закарпатському обласному краєзнавчому музею ім. Т. Легоцького, заключну частину факсимільного видання «Книжкова спадщина Франциска Скорини» (десять томів), а також спеціальний том «Вяртанне» («Повернення»).

НА СТАРИЙ НОВИЙ РІК

ЗМАГАЛИСЯ ВОЛЕЙБОЛІСТИ

Цими вихідними в ужгородському спорткомплексі «Юність» пройшли одразу два волейбольні турніри.

«ЧЕРВЕНЕ ВИНО-2018»

фестивалило упродовж шести днів

Фест «Червене вино» у Мукачеві, що проводився вже вдвадцятьтретє, стартував 9-го і тривав аж до 14 січня. Минулого четверга було офіційне відкриття, на якому побували й ми.

ВІД ХАНОЯ ТА СЕУЛА Й АЖ ДО БРЕСТА ТА ПРАГИ –

така географія роботи дипломатів-краян

Давно відомо, що Закарпаття – некоронована столиця дипломатів усієї України. В реальному житті краяни завжди були справжніми дипломатами. Їм здавна притаманні уміння не тільки володіти 5-6 мовами (чи навіть більше), а й коли треба, на всіх... мовчати. Та оскільки маємо майже сотню професіоналів, то річ зараз про державну службу – послів, посланників, повірених у справах тощо.

МАЙСТРИНЯ МАР’ЯНА ТАШКО З ДУБОВОГО

підкорює Західну Україну виробами з глини

Неординарну особистість помітно здалека. Адже люди, наділені Божим даром, випромінюють позитивну енергетику, яку завжди відчувають оточуючі. Однією з таких є дубівчанка Мар’яна Ташко (Цубера). Вже майже десять років вона вкладає свій багатий внутрішній світ у живописні та керамічні витвори.

«ЧИСТЕ ДЖЕРЕЛО»

з КЛИМОВИЦІ

Коли виступає фольк­лорно-етнографічний ансамбль «Чисте джерело» з  Климовиці, серце наповнюється радістю.

«Наш колектив створений далекого 1995 року, – каже керівник гурту Ганна Котубей. – До нього входять люди різного віку. Тепер ансамбль налічує 24 учасників, 12 із них – молодіжна танцювальна група. Музичними керівниками є Василь Шелельо та його дочка Оксана».

ЮРІЙ БАЛЕГА. ОСОБИСТІСТЬ У ВИМІРІ ЧАСУ

Із приводу виходу в світ однойменної книжки

Постать літературного й громадського діяча Юрія Балеги (1922 – 2016) є найточнішим віддзеркаленням епохи, яка минула. Епохи, яка прийшла на Закарпаття з появою перших пам’ятників Леніну й закінчилася з їхнім остаточним поваленням.

Пасажирів Боржавської залізниці в 1910 році перевозили паротяги,

виготовлені в Угорщині та Франції

Цікаву архівну світлину у «Фейсбуці» оприлюднили користувачі спільноти «Transcarpathian Heritage».

Автори, описуючи фото, уточнюють, що основний паротяг – виробництва угорського заводу «Ganz & Cie» з подвійним вертикальним котлом системи «De Dion-Bouton», що вироблявся у Франції.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
January 2018
 


...