Субота
21 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Культура

Новини Закарпаття Газета обласної ради і адміністрації
Культура

ПИСАНКИ, ОБПЛЕТЕНІ

…дротом

У середині ХХ ст., коли Закарпаття входило до складу Чехословаччини, по селах ходили друтарі. Вони обплітали керамічний посуд дротом – так він довше служив. Навіть якщо глек потріскався, то друт (так кажуть по селах) тримав…

«СВІТ БОЖИЙ – ЯК ВЕЛИКДЕНЬ»

краяни теж відзначилися

3 квітня в «Совиному гнізді» в Ужгороді презентували 17-ту всеукраїнську виставку декоративно-ужиткового мистецтва «Світ Божий – як Великдень», яка триватиме до 21 квітня. Наш обласний центр уперше удостоївся честі приймати експозицію такого рівня.

ПАМ’ЯТІ МИХАЙЛА СЯТИНІ

присвятили книжку

5 квітня минув рік, як його душа полинула в незнані далі. З цієї печальної нагоди в Києві вийшла книжка спогадів «Михайло Лукович Сятиня» – про знаменитого уродженця Синевира, колишнього депутата ВР України та Закарпатської облради, доктора фармацевтичних наук, професора.

ВЛАСНУ ТЕХНІКУ малювання ПИСАНок

має Марія Ялова

З Марією Яловою (на фото) познайомилися на четвертому обласному фестивалі-конкурсі «Воскресни, писанко!», що відкрився минулого тижня на площі Народній в Ужгороді. Дівчина сиділа за столом і розписувала яйця. Була вдягнена в національний стрій Великоберезнянщини. «Сама схожа на писанку», – робили їй компліменти ужгородці. А вона лише сором’язливо усміхалася й дякувала.

Молодий ромський прозаїк

презентував роман-колаж

Уже сама його біографія – матеріал для хвилюючого роману. Микола Бурмек-Дюрі народився 1997 року далеко від рідного села Великі Ком’яти, що на Виноградівщині. З перших днів свого існування постійно перебував у дорозі – Хабаровськ, Москва, Київ, Ніжин, Вінниця…

ПОСЛАННЯ З МИНУЛОГО…

Листування Андрія Коцки з відомими художниками

Ми зовсім перестали писати один одному. Світ мобільних телефонів та інтернету поглинув частину нашого буття. Дивні відчуття хвилюють душу, коли в руках тримаєш пожовклий аркуш паперу, на котрому хтось комусь написав про свої мрії, надії, проблеми. Вже давно нема на світі тих видатних людей. Вони були турботливими, уважними, вміли надихати й пробачити, підставити один одному плече.

«СВІТ ПИСАНКИ-2018» У СКАНСЕНІ

відкрили з нічною екскурсією

Минулий четвер у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту в Ужгороді розпочався із майстер-класу, який проводила майст­риня з м. Турка Львівської області Олександра Цуняк. І діти, й дорослі мали змогу опановувати одну із найстаріших технік оздоблення пасхального яйця – розпис топленим воском.

ПИСАНКИ МАЛЮВАТИ ВЧИЛИСЯ…

переважно чоловіки 

ГО «Наше місто – рідний дім» вкотре провело майстер-клас із писанкарст­ва. На початку минулого тижня малеча вчилася наносити візерунки воском на куряче яйце. У неділю ж майстер-клас відбувся для дорослих у «PRO PUB». І більшість присутніх на ньому становили… чоловіки. Як виявилося, вони також мають неабиякий хист до цього мистецтва!

ВІДЛУННЯ МУЗИЧНИХ ЕПОХ

у фортепіанному ансамблі викладачів Ужгородського коледжу культури і мистецтв

У затишній актовій залі Ужгородського коледжу культури і мистецтв із великим успіхом у ці весняні дні відбувся концерт фортепіанного ансамблю «Від епохи бароко до сучасності».

УЧНІ РОМСЬКОЇ ХУДОЖНЬОЇ ШКОЛИ

представили свої полотна на виставці

28 березня в обласному музеї народної архітектури та побуту відкрилася виставка картин Тиберія Йонаша та вихованців художньої школи «RomArt», приурочена до Міжнародного дня ромів. Триватиме вона два тижні.

Сторінки

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
April 2018
 


...