П’ятниця
23 червня 2017 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Культура

Новини Закарпаття Газета обласної ради і адміністрації
Культура

ГУЦУЛЬСЬКЕ ВЕСІЛЛЯ

вирішили відродити в Ясінях

Справжнє гуцульське весілля всім селищем відзначило минулої неділі Ясіня, що на Рахівщині. Молодята, Іван Агопшук та Анжела Маскалюк
(на фото), в унікальному народному вбранні верхи на гуцульських конях їхали до Струківської церкви, де їх вінчав протоієрей Дмитро Чопик.

ЗГАДУЮЧИ НЕПЕРЕДБАЧУВАНОГО СЕМАНА,

Спомини про якого давно просяться стати книжкою

Не люблю ювілейних статей. Хоч ніби це святе – традиція, як-не-як. А от про непередбачуваного Семана, якому цьогоріч навесні виповнилося б 80,
усе ж хочеться говорити без обов’язкового офіціозу.

ЖУРАВЕЛЬ У ГАЛЕРЕЇ

Мисткиня з Луцька презентувала свою творчість

Мова про Олену Журавель, яка свого часу вчилася в Ужгородському коледжі мистецтв ім. А. Ерделі, згодом – у Закарпатському художньому інституті, а нині є мешканкою Луцька. Виставку під назвою «Простір Карпат» вона презентувала в дружньому колі в художньому салоні «АртПро» в обласному центрі Закарпаття. Це її дебют, тому приїхала з чоловіком та донечкою.

На концерті до 110-річчя Шерегія

виступала його донька

Ольга Грицак-Шерегій (на фото) – шляхетна, голубоока, з вишуканою поставою і чудовою українською мовою.  Їй 85, вона приїхала з Братислави, щоб із нагоди 110-ї річниці свого батька – Юрія Августина Шерегія – минулої п’ятниці декламувати Шевченка зі сцени Великобичківського будинку культури.

«КВІТКОВИЙ САД»

Марії Митрик

Так можна назвати виставку робіт закарпатської художниці Марії Митрик, що триває в галереї «Ужгород».

Соняшники, ромашки, маки та троянди, рясно «дивляться» з картин. Та цього разу були квіти не лише в живописі, а й справжні. Адже в художниці ювілей, 1 травня їй виповнилося 65. Експозиція – з цієї нагоди.

УЖГОРОДСЬКИЙ РІЗЬБЯР В ОДЕСІ –

з власними роботами

У обласному центрі української культури в Одесі відкрилася виставка нашого різьбяра Костянтина Ковгана «Живе у дереві життя», яка триватиме до 22 червня.

ЧЕРГОВОЮ ПІСЕННОЮ ЗБІРКОЮ

порадувала шанувальників поезії Софія Сорока

На теренах Закарпаття, та й не тільки, Софія Сорока відома як поетеса-пісняр. Її перші вірші опубліковані ще в 60-х роках минулого століття. Відтоді вона радує шанувальників поезії своїми творами.

Михайло САЧКО: «ЗАСПІВАТИ МОЖНА й ПІД «ФАНЕРУ»,

а в танці тебе видно, як на долоні»

Михайло Сачко і його «Джерельця Карпат» відомі не тільки на Закарпатті, якому колектив приніс неабияку славу. Безліч перемог на конкурсах та фестивалях, гастролі, майстер-класи… Про колектив знають, хочуть його бачити. Проте в будні це пекельна праця.

ЗАКАРПАТСЬКІ ЛЯЛЬКАРІ НА ФЕСТІ

«VIRVAR» у Словаччині

Колектив академічного обласного театру «Бавка» взяв участь у V Міжнародному фестивалі лялькового театру, ігор і розваг «VIRVAR», що відбувся в словацькому місті Кошице.

«БАТЬКІВСЬКА КРИНИЦЯ»

Олександра Садварія

Він не закінчував муз­училища чи консерваторії, однак музика й пісня супроводжували його від самого народження: у родині всі мали чудові вокальні дані, співали в церковному хорі. Йдеться про відомого закарпатського співака, заслуженого артиста України Олександра Садварія.

Сторінки

Свіжий номер газети

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
27
28
29
30
31
 
May 2013
 

ПОГОДА

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

...