Ділові краяночки обговорили, як змінити статус існуючої в статус яскравої українки

Цими днями в Ужгороді обласна організація Спілки жінок України, яку очолює Ольга Кравчук, разом з представниками Корпусу Миру США, що два роки тому відновив свою роботу в Західній Україні, провели спільне робоче засідання.

Участь у засіданні взяли крайові членкині Спілки – представниці органів місцевого самоврядування краю, бізнесу, освіти, науки, медицини, культури, громадських організацій, штабу з питань соцзабезпечення тимчасово переміщених осіб та ін.

Голова Закарпатської облорганізації Спілки жінок України зазначила, що жіноцтво України – відповідальна і велика сила, та, на жаль, в українському політикумі вона не є затребуваною, як то у розвинутих європейських державах.

  • Дуже низький процент самодостатніх українок працює у Верховній Раді, Уряді, в керівних органах виконавчої та самоврядної влади на місцях. Оскільки чоловіки продовжують орієнтувати наше жіноцтво на побутову сферу, виховання дітей, домашній затишок і т.д., тому наше завдання – використати всі можливості і об’єднати жінок соціуму і політикуму, довести, що ми здатні на рівних із сильною половиною людства берегти не тільки наші оселі, а й наш спільний дім, ймення якому – Україна, щиро служити своїй державі та змінювати життя на краще, спільно будуючи гідне майбутнє для наших дітей, – мовила Ольга Кравчук.

Своїм баченням поділилися членкині – Марта Волощук, Валентина Митровцій, Наталія Шетеля, Марта Радь, Марина Медвідь, Надія Токарчик, Ганна Коровіна, Тетяна Мочабелі, Віра Сичугова, Марія Шелельо, Ірина Столярова, Надія Коваленко та ін. Наголошувалось, що законодавча база для реалізації жінки в українському суспільстві хороша, що не скажеш про можливості. Та мають місце і проблеми в світогляді самого жіноцтва. Дуже часто жінки скоріше голосують за кандидатуру чоловічу ніж жіночу чи то в парламент, чи то в сільський актив. Тому є над чим працювати. Незаперечним залишається факт: наші жінки – високоінтелектуальні, освічені, вносять вагомий внесок у розбудову державності, і що дуже важливо – усім серцем прагнуть миру між народами.

Досвідчена та кваліфікована Елізі Хокансон провела практичне тренінгові заняття з порушеного питання. Жінки працювали у групах, засвоювали важливий матеріал та ділилися своїми думками. Тренінг пройшов цікаво, насичено і вдало. Головна думка – сучасні жінки здатні змінити статус існуючої жінки в статус яскравої українки, своєю активною життєвою позицією вони готові дати поштовх до якісних і, таких потрібних, змін в державі.

Було вирішено провести низку таких тренінгових занять, аби розкрити соціальні і правові умови та можливості політичної діяльності жінок в Україні на прикладі прогресивних європейок.

Звертаючись до присутніх, Ольга Кравчук щиро подякувала представниці Корпусу Миру Елізі Хокансон за приїзд у наш край та за згоду допомогти жінкам Закарпаття у їх громадській активності.

 

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*