П’ятниця
23 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

15-й ПОВЕРХ ГОТЕЛЮ «ЗАКАРПАТТЯ»

використовують для виставок-перформансів

Нам на 15-й поверх готелю «Інтурист-Закарпаття» в Ужгороді, який збудований ще в 1979-му. Біля ліфта зустрічаємо художників Габріела Булецу та Павла Ковача-старшого. «Цікаво, що цього разу Петро Ряска придумав?!», – каже Павло, котрий не пропускає жодної молодіжної виставки.

Доїхали до 11-го, бо далі ліфт не тягне, потім – пішки. Тут уже нема номерів, які здаються туристам, радше, якісь склади з меблями. Зате цьому простору знайшли інше застосування – проведення перформансів.

Саме тут мистецька резиденція «Вибачте, номерів нема» (куратор – згаданий Петро Ряска) влаштувала в кількох кімнатах виставку 25-річної Вікторії Довгадзе «Delete this hidden image?» Її презентують як Тернопіль – Львів, навчалася на кафедрі німецької й англійської мови та літератури. Дівчина вже вдруге є гостем резиденції: у січні була тут два тижні, торік у листопаді – тиждень. «Зображення та дослідження метаморфоз всередині об’єктів, деталей, явищ, можливість візуалізації та поетизації цих внутрішніх образів, інтерпретація багатозначності контексту з використанням деконструктивних технік (абстракція, присутність акциденції у фотографії, фрагментарність), відкидаючи їх реальний зміст, – ось основа моєї художньої практики», – пояснює в анотації до виставки.

На захід прийшли переважно художники. Мандруємо з кімнати в кімнату, де серії фото то на стінах, то розставлені на столі. Всюди підсвічені старими радянськими торшерами. Навіть у ванній. Сідаєш на старі, з дірками м’які крісла, слухаєш шипіння «телика». Це все частина задуму. Враження, що забутий простір «ожив». «За допомогою фотографії хотіла надати значення тим площинам, які розум зазвичай надто поспішно відкидає, дозволити зображенням говорити самим за себе, зробити приховане більш доступним, осмислити та продемонструвати можливість існування зв’язків, здатних зробити внутрішні переживання зримими», – каже Вікторія Довгадзе.

Для довідки. Круглорічна мистецька резиденція сучасного мистецтва «Вибачте, номерів нема» за роки свого існування (із 2016-го) мала серед гостей кілька десятків молодих (і не дуже) митців із Закарпаття, України, Польщі, Німеччини тощо. Місце дислокації – один із номерів готелю, де гість перебуває тиждень – місяць, творить, а потім презентує це.

Оксана НЕВИЦЬКА

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 


...