Середа
25 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

17 ТИСЯЧ СИМВОЛІВ ВЕЛИКОДНЯ

зібрали на площі Народній в Ужгороді – і встановили рекорд

29 березня в Ужгороді на площі Народній панував святковий настрій. Тут урочисто стартував четвертий обласний фестиваль-конкурс «Воскресни, писанко!»

Весняний дощ трішки окропив 57 «писанкових» дерев, на яких красувалися пасхальні символи. Їх представили команди з усіх куточків Закарпаття – були яйця дерев’яні, паперові, металеві, різьблені, прикрашені бісером, крупами, розписані фарбами й за допомогою воску, оздоблені за всіма можливими техніками. А ще тут можна побачити великодні кошики та традиційний народний текстиль: скатертини, рушники, серветки. Все виготовлено тендітними руками учнів та їхніми педагогами. Тут-таки умільці з різних районів ділилися досвідом створення писанок.

Власне урочистості через дощ перенесли в атріум ОДА й облради. Там оголосили й про встановлення рекорду, який зафіксував представник Національного реєстру рекордів України – «за найбільшу кількість «великодніх дерев» на одній локації, близько 17 000 писанок».

А переможців конкурсу визначили в трьох номінаціях: серед місцевих органів управління освітою, професійно-технічних та навчальних закладів крайового підпорядкування. Відповідно ними стали управління освіти Тячівської РДА, Ужгородський центр професійно-технічної освіти та Закарпатський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді. Цього року також вручили окремі відзнаки: за креативність – Баранинській сільській об’єднаній тергромаді, за популяризацію звичаїв і традицій рідного краю – команді Великоберезнянщини, а за використання сучасних інноваційних технологій для розпису писанок – команді Вищого професійного училища №3 м. Мукачево. Учасників фестивалю привітали керівники краю – Геннадій Москаль та Михайло Рівіс. Призерів урочисто нагородили в рамках концертної програми, вони отримали грошові премії та відзнаки.

До всього в атріумі розгорнули тематичну виставку рушників – вироби освітян і їхніх вихованців, а також великодню фотовиставку. Їх, як і «писанкові дерева» на площі, можна оглянути до 24 квітня.

Маріанна ШУТКО

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
March 2018
 


...