Понеділок
19 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

3 ТИСЯЧІ РОДИН ТА 12 ОСББ КРАЮ

торік стали учасниками програми «теплих» кредитів

Про це йдеться у додатку до проекту рішення «Про хід виконання заходів Програми енергоефективності та енергозбереження Закарпатської області на 2016 – 2020 роки», який вноситься на розгляд депутатів облради у ході проведення 10-ї сесії.

бюджетні заклади потребують термомодернізації

Серед заходів програми – відшкодування частин відсоткової ставки за кредитами, отриманими краянами на виконання робіт із енергозбереження. Наголошується, що в оптимізації енергетичного балансу області важливою є популяризація серед населення інформації щодо ощадного споживання енергетичних ресурсів.

Йдеться в документі і про створення регіонального центру енергетичного менеджменту. Серед основних його завдань – формування електронної бази даних найбільш енерговитратних установ регіону, визначення чинників, які впливають на значне споживання енергоресурсів та розробка плану дій для досягнення енергоефективності закладів. Констатується, що райдержадміністрації та міськвиконкоми не сформували служби енергоменеджменту, що негативно впливає на ефективність функціонування цієї програми.

Далі серед заходів називаються й такі, як проведення енергетичного аудиту та термомодернізації будівель бюджетних установ. Департамент провів вибірковий аналіз енергоспоживання 45 таких закладів області, в ході якого було встановлено, що 33 з них мають критичний (клас від І до N) рівень енергоспоживання (від 159,62 до 719 кВт-годин на один квадратний метр). З огляду на це, актуальним є впровадження енергоефективних проектів, спрямованих на термомодернізацію будівель бюджетних установ для приведення їх теплотехнічних характеристик до нормативних показників.

В числі заходів означено й реалізацію пілотного проекту з будівництва котельні на біомасі. На території краю її основними ресурсами є відходи сільського та лісового господарства, причому переважають останні.

Населенню відшкодували понад мільйон гривень

Щодо результатів виконання Програми енергоефективності та енергозбереження області на 2016 – 2020 роки, то, за даними Держенергоефективності, в нас за 2017-й учасниками програми «теплих» кредитів стали понад 3 тисячі родин та 12 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, які впровадили заходи з енергоефективності на суму більше 82,7 млн грн та 1,9 млн грн відповідно. Компенсація з місцевих бюджетів за кредитами, отриманими на енергозберігаючі заходи, становить 890,3 тис. грн. Значення середнього показника розподілу загального обсягу виданих кредитів на придбання «негазових» котлів, енергоефективного обладнання/матеріалів – 189,7 млн грн, що менше середнього по Україні на 10%.

Стосовно проведення енергетичного аудиту, то його виконання покладено на райдержадміністрації та міськвиконкоми, проте через відсутність фінансування енергоаудит на об’єктах бюджетної сфери області не проводився.

Термомодернізація будівель бюджетних установ – також за РДА та міськвиконкомами, і теж через відсутність грошей роботи не проводилися. Проте торік було реалізовано 10 таких проектів за рахунок коштів держфонду регіонального розвитку (6 925,5 тис. грн) та субвенції з державного бюджету місцевим на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій (держбюджет – 4 450,3 тис. грн; місцеві – 1 666,1 тис. грн). Пілотний проект із будівництва котельні на біомасі у звітному періоді не реалізований у зв’язку з відсутністю фінансування.

Загалом на цю програму на 2017-й передбачалося 205,4 млн грн (98 млн грн – державний бюджет, 15 млн грн – місцевий, 92,4 млн грн – інші залучені відповідно до законодавства кошти). Заходи регіональної програми фінансувалися частково з місцевого бюджету. Зокрема відшкодовано частину відсоткової ставки за кредитами, отриманими населенням на заходи з енергозбереження, у сумі 1005,5 тис. грн. Також торік реалізовано 10 проектів із термомодернізації будівель бюджетних установ, які фінансувалися за рахунок коштів інших програм, а саме: державний бюджет – 11 375,8 тис. гривень; місцевий – 1 666,1 тис. грн.

Отже, впродовж 2017 року реалізація програми здійснювалася в межах коштів, виділених із державного та місцевого бюджетів. У зв’язку з відсутністю фінансування на заплановані заходи програма виконувалася частково, повідомляє прес-служба Закарпатської облради.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 


...