П’ятниця
27 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

500 КІЛОМЕТРІВ

ЗАДЛЯ ДІТЕЙ

Дві країни об’єднав благодійний забіг «500 років – 500 км задля дітей». Команда співробітників дитячої угорської лікарні «Бетхешда» вирушила ще на світанку з м. Шарошпатак. Ця відома клініка реформатської церкви, власне, й організувала благодійний забіг із нагоди 500-річчя реформації, а також, щоб привернути увагу до дітей із особливими потребами. Ініціатори акції вважають, що таким чином вони зможуть підтримати цінності, які придумані для нас самим Богом.

Забіг простягнувся на 6 днів та на 500 км. Хтось розпочав цей марафон із Будапешта, а дехто приєднався пізніше. Підтримали акцію й українські бігуни, тож вона ставала дедалі масовішою. Перший етап завершився в Домі милосердя «Добрий самаритянин» в с. Велика Добронь на Ужгородщині.

Велкей Дьєрдь, директор лікарні «Бетхешда», голова Асоціації угорських лікарів-педіатрів розповів, що їхній клініці допомагають реформатські церкви Західної Європи. Тож вважають своїм обов’язком теж надати допомогу тим, хто її потребує. У В. Доброні вони проведуть повний медичний огляд мешканців дитбудинку, а також ратівецького католицького будинку сімейного типу, інших закарпатських діток. Для цього приїхали угорські педіатри, неврологи, радіологи, гастроентеролог, пульмонолог, кардіолог, хірург, оториноларинголог. Благодійники привезли два апарати – УЗД та ЕКГ. А надалі потурбуються про лікування тих, кому воно необхідне.

У «Доброму самаритянині» є й вихованці з особливими потребами. Тому чи не найбільший успіх на святковому концерті дістався пісні, яку дівчатка виконали мовою жестів. Є тут і діти з ДЦП, а є такі, які потрапили сюди трирічними малюками й зовсім не вміли говорили. Але завдяки любові та турботі фахівців, вони швидко розвивалися і разом із іншими першачками пішли до школи.

У Домі милосердя діти можуть залишатися не лише до повноліття, а й надалі. Тут зустрінете й трирічних, і тридцятирічних. Вони мають свої теплиці, натуральне господарство. Адже Велика Доб­ронь дуже сонячна. Одразу ж відчуваєш перепад температури. Якщо на кордоні всіх пронизує холодний вітер, то тут – усе ще літо. Тож до столу вихованців помідори, перець і капуста потрапляють із власного городу.

Учасників забігу зустріла й дружина президента Угорщини Аніта Герцег. Ласло Катко, директор «Доброго самаритянина», розповідає, що в них пані Аніта не вперше, вона вже тут почувається, як дома. І цього разу теж прийшла з великим подарунком для підо­пічних. А ще разом із ними обирала найкращу роботу на конкурсі малюнків «Моя допомога». Угорських дітей попросили зобразити, як саме вони б допомогли іншим дітям, які виховуються в тяжких умовах. Під час забігу ці роботи збирали його учасники. І передали у великодобронський притулок.

Чи не на всіх малюнках – багато сонця, навіть якщо є парасоля, то дуже яскрава. А ще – чимало звірят та людей, але найбільше – кімнат і будинків. І це доказ того, що діти хочуть почуватися захищеними та опікати інших.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
October 2017
 


...