Понеділок
19 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

65-РІЧЧЯ БОГДАНА КОРЖА

відзначили виставкою, скульптор уперше презентував і графіку

7 грудня в галереї «Ужгород» було велелюдно. До 65-річчя, яке відзначив 28 листопада, відомий скульптор, заслужений художник України Богдан Корж презентував виставку творів.

Все почалося з офіціозу. Голова ЗО НСХУ Борис Кузьма відзначив, що Богдан – «пахар», а його роботи мають неймовірну ауру. Василь Олашин-старший розповів: знає Коржа давно, ще й мастерні мають поряд. «Скульптура – то важка ніша. Це треба любити. І Богдан любить. Його роботи виношені, він має свій почерк. От побачите, закінчиться відкриття – і піде в майстерню працювати», – резюмував. Натомість заступник голови ОДА Олександр Петік вручив грамоту та «еліксир, який включить уяву».

Сам же винуватець дійства зауважив, що забули сказати про представлену графіку, яка виставляється на суд глядача вперше: «Моя графіка – це свого роду щоденники періоду соц­реалізму. Малював собі, збирав. Не виставляв, бо трохи лінивий. Це ж треба було все оформити, щоб мало вигляд якийсь. Так би й лежало в майстерні, якби не дружина Люда (художниця Людмила Корж-Радько). Так що дивіться графіку, бо скульптуру ви вже бачили».

Загалом Богдан Корж виставив 30 графічних робіт. Можна сказати, що відтепер він не тільки талановитий скульптор, а й графік, зазначили в розмові колеги. В галереї представлено й 20 скульптур, виготовлених упродовж останніх 5 років. В Ужгороді, зокрема, авторству митця належать меморіальні дошки Михайлу Грушевському, Золтану Баконію, братам Юрію-Августину та Євгену Шерегіям, Федору Потушняку, Юрію Саку, Івану Чендею, Івану Долгошу й іншим видатним діячам.
Словом, ідіть на Коржа! Маєте час до 20 грудня.

Оксана ШТЕФАНЬО
Фото автора

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...