Вівторок
24 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

98,5 мільйона гривень на протипаводковий захист просять від уряду обласні обранці

Відновити фінансування заходів Комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиса на території області просять крайові обранці у зверненні до прем’єр-міністра України В. Гройсмана й міністра екології та природних ресурсів України О.Семерака, прийнятому на другому пленарному засіданні дев’ятої сесії облради.

У документі наголошується, що Закарпаття з року в рік потерпає від паводків. Руйнуються береги, підтоплюються забудовані території та землі сільськогосподарського призначення. Проведений аналіз вказує як на збільшення частоти паводків, так і на підвищення рівня води під час їх проходження. Тому реалізація протипаводкових заходів та захист населення від шкідливої дії вод залишається одним із проблемних питань для області. Його вирішення вимагає набагато більших обсягів фінансування, ніж мають для цих потреб місцеві бюджети. Саме тому заходи Комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиса є складовою Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення р. Дніпро, яка передбачає щорічне виділення коштів у обсягах від 150 до 230 млн гривень. Однак уже п’ятий рік поспіль виконання зазначеного закону України не забезпечується, кошти з держбюджету не виділяються.

«Паводок, який пройшов на річках Закарпаття 15 – 17 грудня 2017 року, досяг історичних позначок у Іршавському і Виноградівському районах. Відсутність системи надійного захисту призвела до підтоплення 67 населених пунктів (1132 дворогосподарства, 453 житлових будинків), а також 3406 га сільгоспугідь. Вкотре завдані значні матеріальні збитки мешканцям басейну річок Боржава (Вільхівка, Заріччя, Сільце Іршавського району, Боржавське, Великі Ком’яти Виноградівського), Теребля (Вонігово, Бедевля і Буштитно Тячівського району) та інших. Депутатський корпус Закарпатської обласної ради щорічно звертався до уряду та центральних органів виконавчої влади України щодо необхідності відновлення фінансування протипаводкових заходів у області. Однак питання не вирішується, а на 2018-й за цією програмою передбачено лише 200 тис. гривень на всю галузь», – пишуть у зверненні депутати й висловлюють глибоке занепокоєння ситуацією. Вони вчергове просять зважити на серйозність проблеми та сприяти внесенню змін до держбюджету на 2018 рік, аби забезпечити фінансування заходів Комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиса на території Закарпаття в розмірі 98,5 млн гривень, як це й передбачено загальнодержавною цільовою програмою.

Виділення цих коштів дасть можливість ліквідувати наслідки паводка 2017 року та попередніх, продовжити та завершити виконання протипаводкових робіт на найбільш складних ділянках, а також залучити додаткові кошти міжнародної технічної допомоги на посилення захисту територій області від шкідливої дії вод.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
January 2018
 


...