Четвер
26 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

«БАТЬКІВСЬКА КРИНИЦЯ»

Олександра Садварія

Він не закінчував муз­училища чи консерваторії, однак музика й пісня супроводжували його від самого народження: у родині всі мали чудові вокальні дані, співали в церковному хорі. Йдеться про відомого закарпатського співака, заслуженого артиста України Олександра Садварія.

Успадкувавши краще від батьків, Олександр теж змалечку почав розвивати свої таланти – займався у Хорі хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи, самотужки освоював гітару, малював. А як настала пора здобувати освіту, обрав духовну семінарію. Саме навчаючись у столиці О. Садварій отримав безцінний досвід сольного й ансамблевого співу (відвідував студентський хор, хор ченців Києво-Печерської лаври, професійний колектив «Оранта»). А ще зустрів майбутню дружину, студентку Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського.

Олександр Садварій гармонійно поєднує духовний сан із артистичною діяльністю. Більше десяти років він є солістом-вокалістом Закарпатської обласної філармонії, активно концертує в усіх куточках краю, у складі різних колективів побував у багатьох європейських країнах. Його із захопленням сприймають від наймолодших слухачів до людей поважного віку, від прихильників духовної музики до шанувальників класики й пісенного жанру. Артист має успішний досвід співпраці із заслуженим академічним Закарпатським народним хором, академічним камерним хором «Cantus», естрадно-духовим і симфонічним оркестрами філармонії. Серед його особистих уподобань – творчість відомого італійського співака Андреа Бочеллі та популярного американського виконавця Джоша Гробана. Втім, наш земляк проникливо виконує не лише популярну музику й всесвітньо відомі хіти, а й українські народні пісні, романси, твори закарпатських авторів і навіть власні композиції. І вже незмінною традицією пана Олександра є його участь у житті медико-соціального реабілітаційного центру «Дорога життя», щорічні виступи на відкритих майданчиках у рамках відзначення Міжнародного дня захисту дітей та власні сольні концерти на початку червня. Не став винятком і цей рік.

Тож 11 червня Олександр Садварій запрошує всіх своїх друзів і шанувальників «причаститися» з «Батьківської криниці». Назву концертній програмі дала однойменна пісня, написана ним у співавторстві з мукачівським композитором Михайлом Піровим. Співак виконає кращі твори зі свого репертуару. А приємним доповненням до програми стануть виступи молодих вихованців авторської студії Яни Садварій та танцювальної групи Закарпатського народного хору. Концерт відбудеться в рамках проекту «Музика вихідного дня». Початок – о 17.00.

Підготувала Таїсія ГРИСЬ

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
June 2017
 


...