Неділя
18 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Безпілотні технології – для збереження історико-культурної спадщини

З технологічним проектом збереження архітектурної спадщини Закарпаття за допомогою новітніх технологій до керівництва краю звернулися Агенція регіонального розвитку Закарпатської області та ГО «Культурна платформа Закарпаття». Керівники цих організацій залучили й провідних столичних фахівців.

Про це йшлося на прес-конференції на тему: «Інноваційні підходи у збереженні історико-культурної спадщини Закарпаття. Застосування дрон-технологій, а також віртуальної та доповненої реальності» в прес-центрі ОДА. За словами спікерів, наш край має унікальні історичні комплекси замкової архітектури. Створення цифрової моделі для них має низку переваг у порівнянні з фотоілюстраціями. «Мета такої моделі – можливість візуального огляду будівлі з усіх сторін; фіксування розмірів;

обмірювальні роботи; оцінка загального стану; планування реконструкції/монтажу конструкцій. Також ми не виключаємо використання цього проекту в освітніх цілях для школярів України та Європи» – коментує його розробник, голова ГО «Культурна платформа Закарпаття» Євген Забарило.

«Ми готові взяти на себе роль посередників: ініціатори – бізнес – влада. Як правило, культурна спадщина знаходиться в підпорядкуванні обласного керівництва, а воно є одним із засновників нашої агенції. Ті люди, які відповідають за технічні рішення, цим нехай і займаються, а бюрократичні питання будемо вирішувати ми. Але якщо долучаться й інноваційні керівники бізнесу, то проект має шанс «вистрелити» на високому рівні», – додав директор Агенції регіонального розвитку Закарпатської області Віталій Попович.

У свою чергу заступник голови ОДА Володимир Колесніков засвідчив цілковиту підтримку проекту. «У вересні ми вперше приймали Кубок східної Європи з дрон-перегонів та ознайомилися з великим спектром можливостей безпілотних технологій. І саме на Закарпатті відбувся перший в Україні технологічно-мистецький фестиваль «Dronevar». Застосування дрон-технологій, а також віртуальної та доповненої реальності – це інструмент, що осучаснює формати збереження культурної спадщини для розвитку туризму, а також утворює освітній продукт. Це говорить про те, що наш край набуває звання української столиці застосування безпілотних технологій» – підсумував він.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...