П’ятниця
23 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

БОРОТЬБА З БРАКОНЬЄРСТВОМ

буде жорсткою

На цьому наголосив начальник Закарпатського ОУЛМГ Валерій Мурга під час виробничої наради з питань ведення мисливського господарства та полювання.

В засіданні також брали участь головний лісничий області Ігор Коцур, очільники ДП, ЛДГ, ЛМГ, ДП «СЛАП» «Іршаваагроліс», НПП «Зачарований край», керівники користувачів мисливських угідь, представники правоохоронних та силових органів, Держпродспоживслужби в області, Держекоінспекції.

Як зазначив головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства ЗОУЛМГ Роман Соболівський, це вже третя нарада по мисливству за півроку, і вона має бути дієвою. На порядку денному – організація охорони державного мисливського фонду; стан проведення полювання в мисливський сезон 2017 – 2018; облік чисельності мисливських тварин і розробка проектів лімітів їх використання на сезон 2018/2019; проведення депопуляції диких кабанів із метою недопущення поширення вірусу африканської чуми свиней. Роман Ярославович у своїй доповіді повідомив: на сьогодні загальна площа мисливських угідь краю – 1 068 943 га. З них надано в користування 752 010 га, що становить 70,4% від загальної.

Маємо також резерв мисливського фонду в 176 017 га (17,67%).

Опісля Валерій Мурга відзначив, що боротьба з браконьєрством буде жорсткою: «Представники ЗОУЛМГ та Державної екологічної інспекції ініціювали спільну нараду для того, щоб виробити загальну стратегію, якої дотримуватимуться усі користувачі мисливських угідь, котрих наразі є 47. Адже питань до лісівників виникає надзвичайно багато, є й чимало випадків браконьєрства. Ми повинні навести порядок у мисливських угіддях. Я більше не допущу самоуправства. Як начальник управління вживатиму заходів, незалежно від того, якого рангу службовець іде на полювання. Є загальні правила, і всі мають їх дотримуватися. Усі мають спершу відмітитись у лісничого, зареєструватися в журналі, пред’явити дозвільні документи, а вже потім згідно з нормами чинного законодавства йти на полювання».

Він наголосив, що вже доручив проаналізувати всю інформацію – від дотримання правил мисливського господарства до економічних розрахунків. «Нам необхідно вжити заходів для зниження випадків браконьєрства та максимально унеможливити їх. Районам, де найбільше таких, варто посилити роботу рейдових бригад, встановити щонайбільше камер відеонагляду, перекрити дороги та відмічати кожного, хто йде на полювання. Хочу запевнити, що ми вже почали аналізувати, яка робота проводиться задля убезпечення випадків браконьєрства районним мисливознавцем, лісничим, користувачами угідь на території Рахівщини, які дієві заходи проводяться, якщо є кричущі проблеми. Я вперше, але не востаннє поставив питання, щоб перевірявся кожен клаптик мисливських угідь. Далі детальний аналіз так само буде проведений із боку всіх профільних служб. Опісля приймемо відповідні рішення», – сказав Валерій Мурга.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 


...