П’ятниця
23 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

БОРИС КУЗЬМА ВІДЗНАЧИТЬ 60-ЛІТТЯ

ретроспективною виставкою

22 лютого виповнюється 60 років із дня народження нашого земляка, народного художника, голови ЗОНСХУ, члена-кореспондента Академії мистецтв України Бориса Кузьми.

А 23-го о 15 годині у великому залі художнього музею ім. Й. Бокшая з цієї нагоди відбудеться відкриття ювілейної ретроспективної виставки його творів. Бориса Івановича можна сміливо віднести до авангарду сучасної української культури. Він гідно тримає штандарт крайової школи малярства, його основоположників – Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі, Омеляна Грабовського, Федора Манайла, Володимира Микити. Професійне спрямування Бориса Кузьми визначається як архітектор, графік та живописець. А ще – педагог, організатор, дизайнер. Є влучні рядки інтерв’ю з ювіляром, в яких він відслідковує першопочатки зародження власного стилю як особливої архітектурної матриці. У цій «застиглій музиці» графічних форм і формальностей – жива душа митця. Вона сповнена любові до життя, людей, природи. Біблейське дійство самопізнання огортає глядача при спогляданні графічних композицій Б. Кузьми, яких має чимало у творчому доробку.

Упродовж років довкола художника – мистецький світ, колеги, студенти, товариші. Щедрість родинного кола допомагає утишити горе неминучих втрат, знайти щастя і гармонію завдяки дружині Вікторії, синочку та доньці.

Борис Іванович належить до тих, хто прагне передати молодим силу і талант. Викладання фахових дисциплін не тільки шліфує талант, а й приносить задоволення, відчуття вагомості реалізації зусиль.

Б. Кузьма алгоритми творчості вивірив із алгоритмами свого життя. Можна сказати по-сучасному, що став собі менеджером, упорядником долі, ретельно вдивляючись у Творця. Його твори зберігаються в музеях України, Німеччини, Румунії, Італії, Словаччини, мають почесне місце в колекції обласного музею ім. Й. Бокшая, є окрасою приватних збірок в Україні та за кордоном.

Людмила БІКСЕЙ

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 


...