Неділя
25 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Борис ПЕТРОВСЬКИЙ: ПРОГРАЛИ «ГАЛИЧАНЦІ»

ЧЕРЕЗ ВТРАТУ ДОСВІДЧЕНИХ ГАНДБОЛІСТОК

Минулого тижня завершився чемпіонат України з гандболу в жіночій суперлізі. Ужгородські «Карпати», як і торік, стали віце-чемпіонами змагань. Тож про своєрідні підсумки чемпіонату, конкуренцію з «Галичанкою» та перспективи нашої команди – в розмові з головним наставником «Карпат» Борисом Петровським.

Борисе Анатолійовичу, в цьому сезоні чемпіонат України вже позаду, залишився розіграш кубка України. Срібні нагороди – досягнення вагоме, але все ж, чи могли поборотися за золото?

– Зі старту чемпіонату «билися» в кожній грі за перемогу. Правда, прогнози деяких скептиків напередодні старту були для нас не зовсім втішні – казали, що навіть не потрапимо до призової трійки. Добре, що «розчарували» їх. Звісно, кадрові втрати нашої команди після чемпіонату 2015/2016 далися взнаки вже під час цього сезону, й кілька матчів ми програли саме через відсутність кваліфікованих гравців. Адже розташування клубу залишили ключові виконавці: Надія Воронова, права напівсередня Олена Косик, кращий минулорічний бомбардир та лідер команди Дарина Кот, гравець збірної Іванна Мигович, Марина Лебедєва – ми практично втратили всіх гравців із правого краю. Натомість прийшли молоді дівчата-школярки, які ще не готові до рівня суперліги. Для того, щоб вони набрали форму, набули досвіду й зрозуміли, що ми від них хочемо, потрібен час. По самовіддачі жодних претензій до дівчат не маю. «Галичанка» нас переграла за рахунок досвіду, у львівського клубу – хороша система підготовки. Гадаю, їм допомогла участь паралельно з нашим чемпіонатом у престижному турнірі – чемпіонаті «Балтійської ліги».У ньому, окрім нашої «Галичанки», виступають найсильніші клуби Білорусі та Литви, він значно сильніший, ніж чемпіонат України. Для підготовки та «обкатки» молодих гандболісток кращих змагань годі й шукати. Якби ми брали участь у подібних турнірах, гадаю, наші результати могли б бути значно кращими. На старті сезону в нас був серйозний конкурент – херсонська «Університет-Дніпрянка», але в кінці через кадрові втрати вони нам конкуренції вже скласти не змогли. Тож за таких умов друге місце – хороший результат для нас.   

Зараз у Сумах 20 – 21 травня відбуватиметься кубок України. Які цілі ставите перед дівчатами в цих змаганнях?

– Завдання в нас незмінні – перемагати в кожній грі. Знаю, що й «Дніпрянка» хоче виграти цей трофей і таким чином компенсувати собі спробу здобути віце-чемпіонський титул.

Гадаю, й «Галичанка» прагне стати володарем кубка, тож буде цікава боротьба.

А як оціните виступ нашої команди в європейському Кубку виклику?

– Насамперед виступ в єврокубках – хороша школа для наших молодих гравців. Якби в складі команди були більш досвідчені гандболістки, могли б пройти до вищих стадій єврокубка. Повірте, участь дівчат у єврокубковому матчі заміняє двомісячне тренування, тому для нас цей турнір був дуже важливий.

Чим найбільше задоволені в цьогорічному чемпіонаті?

– Радує, що прогрес наших молодих гравчинь не залишився непоміченим, і вони отримали виклик до молодіжної та національної збірних України. Також тішить, що маємо достойну кадрову зміну: дівчата 2000/2001 років народження стали переможцями чемпіонату країни, а молодша команда 2002/2003 р. н. – виборола срібло в «Дитячій лізі».

Уже розмірковували над підготовкою до нового сезону 2017/2018?

– Проект плану підготовки вже готовий. Але щодо його реалізації можна буде говорити лише після розмови з президентом Олександром Ледидою. Думаю, що перед нами мають бути окреслені цілі на новий сезон, відштовхуючись від яких будуватимемо наш підготовчий цикл. До прикладу, в минулому сезоні у нас не вийшло провести повноцінний підготовчий процес – не змогли зіграти заплановану кількість спарингів, не поїхали на традиційний збір у високогір’я – на Драгобрат, натомість готувалися в с. Кострино на Великоберезнянщині. Ось такі дрібниці, а як відомо, в професійному спорті їх не буває, відбуваються під час офіційних матчів.  

Чи вдасться зберегти кістяк команди до наступного сезону?

– Кожен рік у команді відбуваються ротації. Гадаю, що й наступний сезон не буде винятком – це закономірний процес. Кращі гандболістки шукатимуть для себе варіанти продовження кар’єри в закордонних клубах. Один із пріоритетів для мене як тренера – зберегти кістяк нашої команди, а також, щоб більшість гравців «Карпат» складали закарпатські гандболістки. Але нині спостерігаю негативні тенденції для нашого гандболу – іноземні клуби сусідніх держав вже зі спортшколи переманюють до себе найкращих. Лише в сусідній угорський СК «Варда» м. Кішварда перебралися 8 наших гандболісток (серед яких і вихованки СДЮСШОР ), а це, практично, ще одна команда.

Що б хотіли побажати дівчатам напередодні відпустки?

– Бажаю, щоб усі повноцінно відпочили в міжсезоння, залікували травми, бо в нас кілька гравчинь пройдуть оперативне втручання. Сподіваюся, що до старту нового сезону вони пройдуть реабілітацію. Звісно, добре б було, якби вдалося повністю зберегти нинішній склад команди. Вірю, що в дівчат і надалі буде мотивація захищати кольори «Карпат», і ми гратимемо в єрокубках. Хотілося б, аби паралельно з чемпіонатом, як і «Галичанка», виступали в турнірі «Балтійська ліга».

Розмову записав
Роман СЕНИШИН

P. S. 20 та 21 травня в сумському універсальному легкоатлетичному манежі гранди жіночої суперліги визначатимуть володаря кубка України з гандболу-2017. Згідно з регламентом, 4 найкращі команди жіночої суперліги боротимуться за цей почесний трофей: наші «Карпати», львівська «Галичанка», херсонська «Університет-Дніпрянка» та миколаївський «Реал».

Про перипетії боротьби за кубок читайте у наступному номері «НЗ».

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
May 2017
 

Навіґація

...