Понеділок
19 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

«CANTUS» ВІДЗНАЧИТЬ ЮВІЛЕЙ

концертом

У грудні виповнюється чверть століття з часу створення академічного камерного хору «Cantus» – провідного колективу Закарпаття.

Історія його розпочалася дещо раніше – у 1985-му: спадковий музикант, випускник Київської держконсерваторії ім. П. Чайковського й на той час викладач Ужгородського музучилища ім. Д. Задора Еміл Сокач, заручившись підтримкою кількох однодумців, вирішує створити власний хор. Символічно, що перший виступ колективу відбувся на сцені обласної філармонії в рамках концерту-присвяти ювілеєві видатного українського хорового диригента, педагога, композитора, вокаліста, культурного та громадського діяча Михайла Кречка, котрий, за словами Е. Сокача, помітно доклався до формування його професійних і, певною мірою, життєвих поглядів.

У 1992 році колективу, що вже здобув досвід концертування та участі в престижних музичних конкурсах в Україні та за її межами (Угорщина, Італія), надано статус професійного – і саме ця подія вважається офіційною точкою відліку діяльності «Cantusа». Колектив у складі 28 учасників очолили брати Еміл і Станіслав Сокачі – художній керівник та директор відповідно. Відтоді до географії країн, в яких презентували свою творчість, додалися Естонія, Литва, Польща, Словаччина, Австрія, Німеччина, Франція, Великобританія, Норвегія, Швейцарія, США. З окремими тамтешніми колективами закарпатців єднає плідна творча співпраця, до прикладу, для співаків і диригентів зі Швейцарії з 2000-го й донині «Cantus» проводить майстер-класи з вивчення української хорової музики. А з 2001-го чудовою нагодою для зустрічі в Ужгороді професійних виконавців та колективів із різних країн є ініційований Е. Сокачем «Фестиваль сучасної духовної музики». Через об’єктивні причини з 2014 року він не проводився, проте відомо, що навесні 2018-го традицію буде відроджено.

Вагомий особистий внесок у культурний розвиток Закарпаття й висока виконавська майстерність у 1996-му принесли художньому керівнику хору Емілу Сокачу звання «Заслужений артист України», а в 2008-му – «Народний артист України». Самому ж колективу в 2009-му році присвоєно статус «академічного». Крім того, неод­норазово здобутки хору відзначали найвищою обласною премією в галузі музичного і виконавського мистецтва – ім. Д. Задора. За роки діяльності колектив підготував понад сот­ню концертних програм, у його репертуарі – українські народні пісні, колядки та щедрівки, духовна музика вітчизняних композиторів, світова класична від епохи Ренесансу до сучасності, спіричуелси і джазові композиції. Кожен виступ «Cantusа» – це справжнє свято. Чимало таких незабутніх митей колектив подарував слухачам, представляючи оригінальні концертні програми в атріумі будівлі обл­держадміністрації та облради («Бах у будівлі Крупки», «Меса» І. Мартона, «Темна та світла ніч душі» тощо).

Отже 9 грудня з нагоди 25-ліття колектив учергове запросить своїх шанувальників до атріуму, де виконає вибрані твори з власного доробку та фрагменти «Різдвяної ораторії» Й. С. Баха, до виконання яких долучаться гості концерту – інструментальний ансамбль «A Cappella Leopolis» (м.Львів). Початок – о 18.00. Вхід – за квитками, інформує управління культури ОДА.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...