Понеділок
19 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

«CANTUS» ВІДЗНАЧИВ ПРОФЕСІЙНІ ЧВЕРТЬ СТОЛІТТЯ

ювілейним концертом

Минулої суботи ввечері, попри дощ, атріум ОДА та облради був ущерть заповнений людьми – до 25-ліття своєї творчої діяльності святковий концерт давав академічний камерний хор «Cantus». Розпочалося дійство… без колективу на імпровізованій сцені – тільки акапельний спів невідомо звідки розливався історичною будівлею чеського архітектора Крупки.

Потім, звісно, хористи з’явилися – в строгому чорному одязі, що підтримував піднесений настрій духовної музики й не відволікав від глибини її звучання. Поміж композиціями були й щирі привітання та нагороди до ювілею. Зокрема заступник голови ОДА Олександр Петік вручив почесний знак «За заслуги перед Закарпаттям» директору «Cantusа» Станіславу Сокачу та почесні грамоти облдержадміністрації – учасникам. А весь колектив академічного камерного хору за високий професіоналізм та з нагоди 25-річчя отримав почесну грамоту Міністерства культури України. Від Ужгородської міської ради її секретар Андріана Сушко передала ювілярам не тільки грамоти, а й подарунок від мера.

Художній керівник та диригент «Cantusа» Еміл Сокач (із 2008-го – народний артист України) пожартував: «Зараз нам 25, перед тим було 30 – молодіємо!». А річ у тому, що чверть століття – вік професійного колективу. Цей статус він отримав 22 грудня 1992-го. А доти концертував як аматорський. За ці роки хористи неодноразово з великим успіхом об’їздили понад десяток різних країн, включно з далекими Великобританією, Норвегією, США. А зі Швейцарією в них узагалі тісна співпраця, от і в 2018-му знову туди збираються, поділився планами пан Еміл.

 Утім повернемося власне до концерту. У другій його частині, після невеличкої технічної перерви, до господарів свята долучився інструментальний ансамбль «A Cappella Leopolis» зі Львова. Разом із «Cantusом» вони виконали фрагменти з «Різдвяної ораторії» Й.-С. Баха – одного з кращих творів німецького композитора. Звучали хор, солісти й оркестр… Опісля глядачі під враженням від почутого довго аплодували стоячи. Мабуть, зайве наголошувати, що розходилися всі в піднесеному настрої. Як висловився хтось із виступаючих – «Vivat, «Cantus»!

Мирослава ГАЛАС

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...