П’ятниця
27 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ЧАГАРНИК БІЛЯ СМІТНИКА –

декоративний екзот

На межі між приватними городами й подвір’ям виноградівської багатоповерхівки, якраз позаду сміттєвих баків, уже не перший рік ростуть невисокі, але густі кущі, які щоліта вкриваються яскравим червоним цвітом.

Якби не сусідство з твердими відходами, пейзаж був би вартий художницького пензля. А цього року пізно восени чагарник ще раз привернув увагу надзвичайною кількістю жовтогарячих круглих плодів, деякі з них за розміром були, як лимони. Тверді плоди трималися довго, а зараз вкрили землю й залишаються такими ж свіжими за кольором.

Що ж це за незвичайні плоди? За допомогою пошукової системи в інтернеті вдалося швидко визначити: на пустирі росте айва японська – хеномелес. Невдовзі вдалося з’ясувати, звідки у Виноградові такий екзот. Річ у тім, що власником городу раніше був садівник, працівник ТОВ «Флора» («Зеленбуд») Гейза Мечері. Директор «Флори» Іван Барчук підтвердив, що Г. Мечері й нині працює в товаристві, правда, зараз прихворів. Він завжди любив купувати й садити рідкісні дерева та кущі. Японська айва цвіте і в центрі міста, неподалік центральної площі. Правда, практично всі плоди дрібні, 2–3 см в діаметрі.

Хеномелес – витривала рослина, яка не потребує особливого догляду і плодоносить щедро щорік.  Ось уже два століття поспіль різновиди цієї рослини використовують у різних країнах  як декоративні насадження, а плоди застосовують у вигляді джемів та лікувальних напівфабрикатів.

Василь ГОРВАТ
Виноградів

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 


...