Вівторок
24 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

четвертий рік співпрацюють

Закарпаття і Пардубіцький край

Цього тижня на Закарпатті перебувала делегація Пардубіцького краю на чолі з його гетьманом Мартіном Нетолицьким. Чеські гості провели низку зустрічей із керівництвом області та окремих самоврядних громад, оглянули реалізовані спільні проекти та ті, які є перспективними до співпраці, а також урочисто ввели в експлуатацію кілька об’єктів.

чотири з гаком мільйони крон – на наші об’єкти

16 серпня делегацію прийняв заступник голови облради Петро Грицик. У зустрічі взяли участь також голова комісії з питань бюджету облради Василь Кошеля та його заступник Олександр Ледида, член постійної комісії з питань екології та використання природних ресурсів облради Мирон Помпель, начальник управління з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних та регіональних зв’язків виконавчого апарату облради Василь Маковський, голова Товариства чеської культури у м.Ужгород Іван Латко та інші.

Сторони обговорили стан виконання Меморандуму про поглиблення співпраці між Закарпатською облрадою і Пардубіцьким краєм, перспективи розширення та зміцнення партнерства. Відзначили успішно реалізовані спільні проекти та прагнення громад і надалі дружити.

Петро Грицик щиро подякував гетьману та всім чеським партнерам за підтримку співпраці, яка триває четвертий рік. У підсумку втілено в життя більш ніж десяток соціальних проектів на понад 10 млн грн, на здійснення яких Пардубіцький край виділив із бюджету 4 з гаком мільйони чеських крон. П. Грицик також відзначив налагодження співпраці між пожежниками наших країв та містами-побратимами.

Заступник начальника управління з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних та регіональних зв’язків виконавчого апарату облради Анатолій Гринь та прес-секретар гетьмана Пардубіцького краю Домінік Бартак провели презентації об’єктів співпраці.

Олександр Ледида наголосив, що чотири роки тому, будучи губернатором Закарпаття, підписав з паном Нетолицьким меморандум про співпрацю трьох країв: Закарпаття, Пардубіцького та Пряшівського. Започатковане тоді набуває розмаху, що радує. Тепло відгукнулися про співробітництво й Мирослав Помпель та Василь Кошеля.

Цей об’єкт капітально відремонтували спільними зусиллями

Мартін Нетолицький подякував за теплий прийом та наголосив, що ці дружні зв’язки підтримуються всіма політичними силами самоврядного органу Пардубіце, про що свідчить і склад нинішньої делегації, в якій є представники різних політичних сил, котрі виявили бажання знати, куди йдуть кошти їхніх платників податків у частині співпраці із Закарпаттям. Серед них і справжні фанати нашої області – Мірослав Крейчі, Вацлав Сноупек і староста села Долні Чермна Петер Гелекал.

Гетьман запевнив, що й у подальшому його край усіляко підтримуватиме громади Закарпаття, які ментально й культурно близькі один одному.

Наостанок сторони обмінялися пам’ятними подарунками, зробили спільне фото на згадку та оглянули сесійну залу.

результати співпраці побачили на власні очі

Затим делегація Пардубіцького краю Чеської Республіки завітала в смт Великий Березний – із нагоди урочистого введення в експлуатацію тамтешнього проекту «Капітальний ремонт ДНЗ №2 «Берізка». Були й керівники району, та селища, фонду «ВіЗа», депутати різних рівнів, представники місцевої громади, батьки та діти.

Долучилися до свята й сенатор парламенту Чеської Республіки Петер Шілар, голова партнерського містечка Долні Чермна Петер Гелекал.

Багато квітів, музики, святково одягнуті у вишиванки хлопчики та дівчатка, барвисті подарунки – все говорило про піднесений настрій і важливість події. Петро Грицик подякував чеським партнерам за підтримку селищної громади та передав щирі вітання «іменинникам» від голови облради Михайла Рівіса. «Щоб ви зростали веселими, здоровими, успішними. Миру і щастям вам, наші діти!» – наголосив.

Мартін Нетолицький, у свою чергу, розповів, що крайові депутати пререйнялися проблемами закарпатського гірського селища й готові надалі підтримувати громаду як фінансово, так і морально. «Ви переживаєте непрості часи. Чимало ваших батьків офіційно працюють у нашому краї, сумлінно сплачують податки, поповнюючи нашу скарбницю. Тож ми вирішили вділити частку вам, їхнім дітям, яким будувати майбутнє на своїй землі», – наголосив гетьман.

Селищний голова Богдан Кирлик сердечно подякував усім, хто долучився до реалізації цього проекту. «Щоб будова вдалася, треба мати дві речі: кошти й друзів, які б підклали плече. Ми маємо друзів, які допомогли і морально, і матеріально. У підсумку наша малеча має просторий, сучасний дитсадок, який відвідуватимуть 138 хлопчиків і дівчаток», – сказав він.

Так, на реконструкцію «Берізки» депутати Пардубіцького краю виділили 500 тисяч крон, стільки ж – Закарпатська обласна рада, понад мільйон – Великоберезнянська районна та селищна ради. Ще близько 500 тисяч витрачено на придбання меблів.

На знак подяки малеча підготувала для гостей зворушливу пісенну програму. Після чого керівники країв перерізали символічну червону стрічку, запросивши малечу до їхнього веселкового, ошатного гніздечка.

На цій піднесеній ноті делегація оглянула інший пропонований для співпраці на 2018-й проект. Зокрема котельню для «Берізки». Адже нині діюча розміщена в підвальному приміщенні, що не відповідає сучасним вимогам.

Затим гості поїхали на Перечинщину. Спочатку – в чудове гірське село Вільшинки. Торік тут реалізували спільний із Пардубіце проект – звели котельню та замінили систему опалення для Вільшинківського навчально-виховного комплексу, де займається 85 дітей. Директор Любов Кривка не могла надякувати за такий дарунок та просила сприяння у спорудженні сучасної вбиральні.

Давно чекали гостей і в Порошківській ЗОШ І – ІІІ ст., де протягом 2016 – 2017-го відремонтували фасад та покрівлю однієї з найбільших у районі шкіл. На початку 20-х років минулого століття тут працювала відома письменниця й педагог Марійка Підгірянка. «Спільно з депутатами обласної, районної, сільської рад і чеськими партнерами вдалося зробити цю школу, як писанку, – наголосив П. Грицик і додав: – Сердечно дякую вам усім».
Щиро приймали гостей господарі села, школи та батьки. І хоч день добігав кінця, та керівники району разом із заступником голови облради все ж вирішили запропонувати партнерам ще один проект до співпраці – у с. Мокра. Йдеться про реконструкцію будівлі під соціально-культурний центр (амбулаторія, клуб, бібліотека, навчальний клас). «Для гірських глибинок всяка допомога є дуже важливою», – зазначив голова райради М. Ласкін.
У планах гостей на наступний день іще були поїздки в Ужгородський та Міжгірський райони.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
August 2017
 


...