Неділя
22 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ЧОТИРИ наші ВОЛЕЙБОЛЬНІ КОМАНДИ

виступають у чемпіонаті україни

Цими вихідними в ужгородському спорткомплексі «Юність» завершився чемпіонат області з волейболу. Як він проходив та про його особливості довідувався в заступника директора Закарпатської обласної дитячо-юнацької спортивної школи, головного судді та відповідального за організацію і проведення змагань із волейболу управління молоді та спорту ОДА Василя Іванка.

– У цьому сезоні упродовж трьох місяців у чемпіонаті краю поміж собою змагалися 12 команд, – розповідає куратор. – Увесь цикл був розділений на 4 з’їзні тури, останній із яких – фінальний. У ньому зійшлися 4 найкращі колективи, які визначилися впродовж попередніх трьох турів. У фіналі грали «Спартак» (Свалява), «Освіта» (Ужгородський район), «Севлюш» (Виноградівський район) та ЗО ДЮСШ-1 (м.Ужгород), які спочатку визначали, хто боротиметься за золото й бронзу. У першому півфіналі свалявський «Спартак» переміг «Освіту», а вихованці ЗО ДЮСШ-1, здолали «Севлюш». Тож у боротьбі за титул чемпіона краю на майданчик вийшли «Спартак» та ЗО ДЮСШ-1. В усіх трьох партіях команда зі Сваляви святкувала перемогу й стала володарем золотих нагород. Бронзові призери –виноградівці, які з рахунком  2:0 здолали «Освіту».

Пане Василю, що скажете про загальний рівень змагань?

– Про нього говорить той факт, що за бронзового призера чемпіонату – «Севлюш» – виступали два майстри спорту та шість кандидатів у майстри. Та й виноградівський колектив презентує область у другій лізі чемпіонату України. А от лідер – «Спартак» –виступає у вищій лізі країни й перебуває в середині турнірної таблиці серед 16 команд-учасниць. Щодо ЗО ДЮСШ-1, то тут зібралися нинішні та колишні вихованці школи, вийшов такий собі симбіоз молодих волейболістів із більш досвідченими. Та все ж у фіналі ужгородці поступилися свалявським спортсменам, тож є ще над чим працювати, будемо тренуватися й, гадаю, в наступному сезоні зможемо реваншуватися. Також маємо певні досягнення у пляжному волейболі, де грають вихованці ЗО ДЮСШ у всіх вікових групах. Найкращих результатів досягла пара волейболістів у віковій групі до 18 років у складі Валерія Роля та Станіслава Мошака, які стали срібними призерами чемпіонату України. У групі до 16 років наші волейболісти четверті.

Скільки команд із Закарпаття виступають у чемпіонатах країни?

– Загалом чотири: «Спартак» – у вищій, «Севлюш», «Нижнє Селище» та «Рокосово» – у другій лізі ЧУ. До речі, наразі виноградівці очолюють турнірну таблицю чемпіонату.

Як розвивається дитячо-юнацький волейбол у краї?

– На сезон 2017/2018, на відміну від попереднього, коли ми виступали трьома командами у відповідних вікових групах у волейбольній «Дитячій лізі України»,  заявилися лише однією – 2004 р. н. та молодшими. Після трьох перших турів ідемо на другій сходинці, попереду лише юнаки з Тернополя. Щодо обласних змагань серед дитячо-юнацьких команд чемпіонату «Дитяча ліга Закарпаття», то проводимо їх у трьох вікових групах –2001, 2003 та 2005 р. н. У старшій виступають 8 команд, у групі 2003 р. н. – 9, у молодшій – 10. У змаганнях серед дівчат на теренах краю триває чемпіонат у двох вікових групах – 2001 р. н. та молодші й 2003 р. н. та молодші. У старшій віковій групі виступають шість команд, у молодшій – вісім.

Рівень інфраструктури достатній для ефективного розвитку волейболу на Закарпатті?

– У нас є ігрові майданчики, приводимо їх до ладу власними силами, зокрема на стадіоні «Авангард». Звісно, цього замало, щоб підтягти їх до якісного рівня, адже їздимо по країні й маємо з чим порівнювати. Майданчики на «Авангарді» слід би передати в оперативне управління до конкретної організації – не один рік про це говоримо, але справа стоїть на місці.

Розмову записав
Роман СЕНИШИН

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...