Понеділок
19 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ЧУПРИК, ЛИСЕНКО Й ШОПЕН:

вечір четвертий

Провести черговий вечір у полоні звуків двох музичних геніїв, Миколи Лисенка й Фридерика Шопена, запрошує солістка Закарпатської обласної філармонії, народна артистка України Етелла Чуприк (на фото).

Виконавиця поклала собі за мету зіграти повний цикл їхніх фортепіанних творів. Такі великі проекти вже стали відмінною особливістю нашої піаністки – раніше вона зверталася до цілих пластів творчого спадку Баха, Бетховена, Моцарта. Наразі наша землячка вирішила об’єднати польського композитора та засновника української національної музики. Чим пояснюється такий вибір? Шопен – один із найулюбленіших її авторів. Був він кумиром і для юного Лисенка, але той у своїй фортепіанній творчості знайшов власні неповторні засади, що вирізняють його на тлі багатьох європейських творців музики.

Ужгородський слухач вже мав нагоду почути три програми з цього циклу. 3 грудня о 16.00 у філармонії відбудеться четверта зустріч із фортепіанними шедеврами Шопена та Лисенка. Прозвучать чотири скерцо і п’ять мазурок польського композитора. А Микола Лисенко заговорить творами, просякнутими глибоким національним духом: «Українською сюїтою» ор.2 та трьома піснями: «Без тебе, Олесю», «Пливе човен води повен» і «Ой, зрада, карі очі, зрада».

«Для мене звук – це вібрація життя. Для мене композитор – це всесвіт, у якому я живу, різнокoльорова мозаїка, яка притягує до себе», – так говорить про свою роботу Етелла Чуприк. І вкотре даруватиме нам неземні вібрації з безмежного світу музики.

Таїсія ГРИСЬ

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...