Середа
25 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Чи є життя на марсі? І не тільки життя, а й державотворення

22 березня у Львові  в рамках проекту «USAID/ENGAGE» відбулася соціально-експериментальна гра «Державо­творення на Марсі».

Про це  розповідає «НЗ» виконуюча обов’язки заві­дувачки науково-методичного відділу ЗОУНБ імені Ф. Потушняка Євгенія Напуда. Понад 70 громадських активістів з усієї України розділили на 20 груп, серед яких аграрії, лікарі, армія, чиновники, громадянське суспільство, ЗМІ, студенти, пенсіонери, духовенство тощо. Команди мали об’єднатись у спробі прийняти закони та підтримувати баланс сил в умовній марсіанській колонії. І, звичайно, кожне рішення мало наслідки. Спочатку учасники визнали екологічну катастрофу, пропаганду в засобах масової інформації, а також обрали прем’єр-міністра з команди громадських активістів. Далі пройшли війну та військову диктатуру. Але врешті-решт угода між прем’єр-міністром і армією дозволила їм збалансувати ситуацію.

Незважаючи на тривалість (6 годин!) «USAID/ENGAGE» отримав позитивні відгуки. Всі висловили вдячність за можливість спробувати іншу соціальну роль.

«Тут усе, як у справжній країні. Кожна група намагалася домовитись із зацікавленою стороною, щоб просунути бажаний законопроект. Це – дуже цікавий тренінг. Весь час ловила себе на думці, ніби я знаходжусь у Верховній Раді. І зробила вис­новки – країною керувати складно, бо важливі рішення потрібно приймати не на дивані і в соцмережах, а в справжній, хоч і вигаданій, Марсії», – ділиться спогадами Євгенія Напуда.

Маріанна ШУТКО

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
April 2018
 


...