Понеділок
19 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ДЕНЬ РУМУНІЇ святкували

в Солотвині

1 грудня у Солотвині пройшли урочисті заходи з нагоди Національного дня Румунії – 99-ї річниці проголошення об’єднання історичних румунських провінцій у єдину державу.

У цей день представники румунської громади регіону, консульства Румунії в Солотвині, місцевої влади та делегації з повіту Марамуреш (Румунія) поклали квіти до пам’ятника Штефану чел Маре в центрі селища, а священики з Солотвина та Сігет-Мармацієй відслужили подячний молебень. Відтак у Солотвинській ДШМ учні шкіл з румунською мовою навчання представили святкову концертну програму.

Того ж дня у ресторані «Імперія» відбувся офіційний прийом, у якому взяли участь голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, очільник Тячівської РДА Василь Дем’янчук, солотвинський селищний голова Юрій Ухаль та інші гості.

У вітальній промові консул Румунії в смт Солотвино Габ­ріел Нікола відзначив, що Румунія підтримує Україну в її зусиллях із захисту територіальної цілісності та в процесі наближення до Європейського Союзу. «Наші двосторонні відносини останнім часом були піднесені, і я переконаний, що вони розвиватимуться й надалі, в тому числі у сфері захисту прав осіб, що належать до наших національних меншин, зокрема право на навчання рідною мовою відповідно до міжнародних стандартів та двосторонніх угод. Наше консульство  намагатиметься зробити все можливе для зближення мешканців Закарпаття та Румунії», – зауважив дипломат і закликав закарпатців брати участь у спільних проектах, що фінансуються Євросоюзом, інформують із консульства Румунії в Солотвині.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...