Неділя
18 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

депутатські запити націлені

НА ВИРІШЕННЯ ПИТАНЬ МІСЦЕВИХ ГРОМАД

Як уже могли пересвідчитися наші читачі, крайові обранці досить активно використовують такі важливі інструменти своєї діяльності, як подання депутатських запитів та звернень із наболілих питань місцевих громад. Тож продовжуємо ознайомлювати вас із тими, що були озвучені в ході 8-ї сесії облради.

Вивчити ситуацію на газовому родовищі й виділити кошти на ремонти

Так, Олександр Ледида подав усний запит про необхідність підготовки звернення облради до вищих органів державної влади стосовно вжиття дієвих заходів із забезпечення енергетичної незалежності України, зокрема з вивчення ситуації, яка склалася на Русько-Комарівському газовому родовищі. На сесії зазначалося, що, крім того, доцільно провести спільне засідання відповідних профільних постійних комісій облради за участю представників ТОВ «Тисагаз» із вивчення питання про перспективи експлуатації цього родовища.

Олександр Антал подав аж три депутатські запити. В одному з них повідомив: до нього звернулися представники виконкому Тур’є-Бистрянської сільради Перечинського району, які просять посприяти у виділенні 265,378 тис. грн на капітальний ремонт фасадів адмінбудівлі тамтешньої сільради, якій понад 120 років. Як зазначає депутат, із часів незалежності України ці приміщення не ремонтували жодного разу. А там розміщено бібліотеку, кімнату урочистих подій і музейну.

Тур’є-Бистрянська сільрада є дотаційною, коштів катастрофічно бракує, тому вирішити це питання самотужки не може, навіть за наявності відповідних проектно-погоджувальних документів.

В іншому запиті О. Антал розповів, що Оноківська сільська рада, що на Ужгородщині, виготовила робочі проекти на капітальний ремонт доріг по вул. Ротмана та Шафарика. Згідно з експертними звітами ДП «Укрдержбудекспертиза», загальна кошторисна вартість робіт становить відповідно 907,632 тис. грн та 1436,309 тис. грн. Тож депутат просить виділити гроші на ці шляхи з обласного бюджету.

Ще одна його ініціатива стосувалася компанії «АВЕ Умвельт Україна», котра понад десятиліття працює на ринку нашого краю. Завдання підприємства – прибирання, вивезення, складування та переробка твердих побутових відходів. На думку О. Антала, правильної політики щодо всіх цих пунктів, окрім вивезення ТПВ, нема. Тому він запропонував організувати ретельне вивчення діяльності й ефективності роботи «АВЕ Умвельт Україна» на території області для надання відповідних рекомендацій.

Виноградівський хоспіс – у оперативне управління департаменту охорони здоров’я

Тим часом Денис Ман у своєму депутатському запиті просив виділити кошти з обласного бюджету для фінансування капітального ремонту покрівлі будинку на вул.Європейській, 12 в смт Солотвино, що на Тячівщині.

А Владіслав Поляк клопотав про вирішення проблемних питань із ефективного функціонування відділення паліативної допомоги «Хоспіс» Виноградівського геріатричного пансіонату. Нині воно перебуває у сфері управління департаменту соцзахисту населення Закарпатської ОДА, тобто не зовсім за призначенням, бо паліативна допомога, згідно з визначенням ВООЗ, – це сучасний напрям медичної допомоги, що застосовується до невиліковних тяжко хворих. Відтак будучи у сфері соцзахисту, пацієнти відділення хоспісу не отримують відповідного медикаментозного лікування, а саме знеболювальні наркотичні препарати. Тому В. Поляк просить перевести це відділення в оперативне управління департаменту охорони здоров’я ОДА – тоді можна буде забезпечити ліцензії на придбання та використання препаратів для знеболення паліативних пацієнтів.

Усі запити були підтримані більшістю голосів у сесійному залі та скеровані у компетентні інстанції для вирішення.

Свіжий номер газети

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 

...