Вхід
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини
Середа
20 червня 2018 р.

Депутати активно готуються до сесії

20.02.2018 - 22:03
Вже засідали всі профільні комісії

З минулого тижня почалася активна підготовка до сесії облради. Депутати на профільних комісіях обговорювали все, що гуртом розглядатимуть на засіданні цього четверга. До роботи також долучилися в. п. голови облради Йосип Борто, заступник Петро Грицик, керівники структурних підрозділів ОДА й облради.

землю – у власність облради, аби звести спортзал у «Юності»

Отже, 12 лютого засідала комісія з питань законності, правопорядку, майна та приватизації, регламенту під головуванням Віктора Русина. Зокрема вивчали проект про передачу об’єкта незавершеного будівництва – корпусу №1 санаторію «Малятко», що дозволить завершити тут реконструкцію. Про це інформувала начальник управління з питань забезпечення повноважень щодо управління об’єктами спільної власності виконавчого апарату облради Євгенія Кибза. Йшлося також про надання згоди на прийняття у власність облради від Ужгородської міськради земельної ділянки, аби за кошти ДФРР звести новий спортзал у спорткомлексі «Юність». Далі пані Євгенія представила кандидата на посаду керівника КП Закарпатської облради «Будкомплекторг» Івана Бірака. Підприємство виконуватиме функції замовника з проведення тендерів по ремонту та обслуговуванню доріг краю, і присутні більшістю голосів підтримали кандидата.

Дискусія зав’язалася з приводу звільнення директора КП «Будинкоуправління адмінбудівель Закарпатської обласної ради». Голова тимчасової контрольної комісії з перевірки діяльності цього підприємства Іван Чубірко доповів: вони пропонують визнати роботу директора КП незадовільною та розглянути можливість притягнення до відповідальності його посадових осіб і звернення до компетентних органів із приводу фактів, викладених у звіті управління Західного офісу Держаудитслужби в області. Адже аудит виявив там порушень та недоліків на понад 11 млн грн. У підсумку члени комісії погодили звільнення одноголосно, а остаточний вердикт винесе депутатський корпус під час сесії.

звернуться до столиці щодо розбудови міжнародних пунктів пропуску

Того ж дня засідала комісія з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації, яку очолює Чаба Пейтер. Тут активно обговорили розбудову пунктів пропуску та прикордонної інфраструктури, а також удосконалення процедури проходження митного та прикордонного контролю, яку презентували начальник управління зовнішньоекономічних зв’язків, інвестицій та транс­кордонного співробітництва ОДА Рената Мойш-Шимон та в. о. заступника начальника Закарпатської митниці ДФС Микола Ясевич. Наголошувалося, що нині маємо  19 ПП. Як позитивну складову в розвитку міжвідомчої взаємодії відзначено відкриття спільного контактного пункту «Захонь». Наразі на рівні центральних органів влади опрацьовується питання запровадження спільного контролю на українсько-словацькому та українсько-угорському державних кордонах та укладення відповідних міжурядових угод.

Актуальним є і відкриття нових пунктів пропуску, адже через завантаженість діючих та запровадження торік безвізу на кордоні виникають черги. Депутати внесли низку слушних  рекомендацій, у тому числі направити до столичних інстанцій звернення про  розбудову МПП на кордоні з ЄС, зокрема Лужанка – Берегшурань, Ужгород – Вишнє Нємецьке, Дяково – Халмеу, а також до нардепів від Закарпаття для всебічної  підтримки і сприяння.

Неабияку цікавість викликав і звіт директора КП «Агентство регіонального розвитку та транс­кордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської облради» Михайла Данканича за 2017-й. До прикладу, завдяки тому, що АРР раніше встигло подати заявку на участь у програмі «Польща – Білорусь – Україна», вже цьогоріч зможуть реалізувати проект із бюджетом у 1 млн грн. При витрачених з крайової казни 300 000 грн на утримання Агенції торік вона залучила понад мільйон гривень інвестицій  в область. На розгляді проекти ще на понад 30 000 000 грн. Тож звіт комісія  підтримала одноголосно.

…і визнання бійців добробатів учасниками бойовий дій

А вже 14 лютого засідали кілька комісій. Зокрема з питань праці, зайнятості та соцзахисту населення під керівництвом Михайла Софілканича, а також із питань АПК, розвитку села, адміністративно-територіального земельного устрою, де головуючий Петро Голубка. Перед розглядом актуальних питань депутатка першої з них Ірина Мацепура презентувала кожному ексклюзивні вітчизняні видання з нагоди Міжнародного дня дарування книг. Затим директор департаменту соцзахисту ОДА Михайло Петрішка розповів, що двоє поранених учасників АТО, які отримали інвалідність, потребують одноразову матеріальну виплату по 10 тис. грн, крайові обранці це одноголосно погодили. Далі розглянули надання одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від пожежі, стихійного лиха та підтоплень. Також заслухали питання про виконання Програми зайнятості населення Закарпатської області на період до 2017 року та про внесення змін і доповнень до Програми «Турбота» щодо посилення соціального захисту громадян на 2016 – 2018 роки (зі змінами), проекти рішень яких завчасно були оприлюднені.

Йшлося також про виконання обласної комплексної програми на 2015 – 2017 роки щодо соціальної підтримки, адаптації військовослужбовців, учасників АТО та членів їхніх сімей, вшанування пам’яті загиблих. «Пропонуємо депутатському корпусу звернутися до Президента України, Верховної Ради та уряду з пропозицією офіційно визнати бійців добровольчих формувань у зоні АТО учасниками бойовий дій на законодавчому рівні», – резюмував М. Петрішка.

Друга ж комісія уважно розглянула близько 40 питань, винесених на сесію. Наприк­лад, Петро Голубка детально вивчив зміни до програми «Турбота», аби обласні обранці могли вчасно відреагувати на проблеми краян, які внаслідок недостатнього матеріального забезпечення потребують соціальної підтримки, та надавати їм необхідну матеріальну допомогу при мінімальній подачі документів.

«Кантус», освіта і спортмайданчики

Того ж дня збиралася комісія з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізичної культури, спорту, нацменшин та інформаційної політики, яку очолює Ільдіка Орос. Найбільш жваво тут обговорили проект рішення «Про Академічний камерний хор «Кантус», «Про Обласний організаційно-методичний центр культури», «Про хід виконання Регіональної програми «Спортивний майданчик на 2016 – 2020 роки». Депутати  схвально сприйняли останній звіт та дали протокольне доручення управлінню молоді та спорту підготувати інформацію про кількість облаштованих у краї спортмайданчиків за весь період реалізації згаданої програми та про місця розташування спортмайданчиків на 2018 рік.
Йшлося й про проект «Про результати виконання Програми розвитку регіональної вищої освіти на 2013 – 2017 роки». Наголошувалось, що програма дієва, тож, можливо, доцільно продовжити її? Як повідомили представники департаменту освіти й науки ОДА, в нас діє масштабна  «Програма розвитку освіти Закарпаття на 2013 – 2022 роки», куди внесені зміни, згідно з якими сюди увійшли питання дошкільної  і вищої освіти краю, що дало змогу продовжити виплату за навчання (за контрактною формою) для пільгових категорій студентів. Порушили депутати й питання іменних стипендій для кращих студентів від обласної влади, які були прописані у програмі, що завершилася. Комісія доручила вивчити можливість виплати не тільки академічної стипендії, а й матеріальної винагороди – як інструмент мотивації для обдарованої молоді.

«швидких» треба більше

А вже 15 лютого своє засідання провела комісія з питань охорони здоров’я, яку очолює Роман Шніцер. Традиційно першочерговими були профільні питання, з яких інформувала в. о. директора департаменту охорони здоров’я  ОДА Тетяна Міцьо. Розглянули проекти «Про стан надання стоматологічної допомоги населенню області», «Про стан виконання в області у 2017 році вимог ЗУ від 5 липня 2012 року №5081-VІ «Про екстрену медичну допомогу». Стосовно останнього серед найболючішого те, що радіус обслуговування викликів, особливо у сільській місцевості, становить 25 – 35 км, тож неможливо виконувати нормативи доїзду. У зв’язку з географічними особливостями краю та слаборозвинутою інфраструктурою значна кількість сіл є важкодоступними. Плюс при нормативній потребі 126 бригад ЕМД у нас є 102, є потреба в додаткових 27 бригадах і відкритті 20 пунктів постійного їх базування.

Необхідно також поновити автопарк ЗТЦЕМД, закупивши 44 санітарних автомобілі типу В (вартість одного – 2 млн грн) та 10 типу С (по 2,4 млн грн). Тож члени комісії зініціювали новий проект рішення як невідкладний: повторно направити звернення  до вищих ешелонів державної влади щодо спрощеного порядку  ввезення на митну територію України спеціального медичного транспорту.

Того ж дня засідала комісія з питань екології та використання природних ресурсів під головуванням Оксани Біров. Директор департаменту ЖКГ, будівництва та інфраструктури ОДА Едуард Маляр поінформував присутніх про внесення змін та доповнень до Регіональної програми з ремонту та утримання автодоріг загального користування на 2015 – 2018 роки та про Програму розвитку прикордонної інфраструктури в Закарпатській області на 2018 – 2022 роки. Затим розглядали проекти про  надання  гірничого відводу приватному акціонерному  товариству «Будавтодор» (йдеться про розробку Геївського родовища  будівельних пісків в Ужгородському районі, за 500 м від села Руські Геївці); про погодження клопотання ТОВ «Тисагаз» про внесення змін до спецдозволу на користування надрами (бо виявлені дані про нові властивості, якість та кількість корисних копалин). Члени комісії внесли низку слушних зауважень та пропозицій, тож остаточне рішення тепер прийматимуть на сесії.

Бюджет слід підкоригувати

Минулої п’ятниці засідала комісія з питань бюджету, яку очолює Василь Кошеля. Найперше депутати розглянули блок фінансових питань, що стосуються затвердження звіту про виконання обласного бюджету за 2017-й та  внесення змін до головного фінансового документа краю на 2018-й. Директор департаменту фінансів ОДА Петро Лазар та його заступник Наталія  Боркулеш повідомили: торік до крайової казни мобілізовано податків, зборів та інших доходів на 1 024 724,9 тис. грн, що в 2,2 раза більше надходжень 2016-го (Про бюджетні нюанси «НЗ» вже детально інформували читачів, тож не будемо повторювати).

Щодо змін на 2018-й, то розглянули пропозицію департаменту фінансів ОДА спрямувати залишок коштів облбюджету, що утворився на 1 січня, у т. ч. частину освітньої субвенції та субвенції на реформування регіональних систем охорони здоров’я, для реалізації  заходів спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту.

Підтримали депутати ініціативу інших комісій зменшити обсяг резервного фонду крайового бюджету-2018 на 5 117 тис. грн та розподілити як іншу субвенцію бюджетам: Виноградівського району – 240 тис. грн (у т. ч. 130 тис. – на ліквідацію прорану у лівобережному земляному валу для захисту території с. Боржавське; 116 тис. – на прорив у правобережній дамбі Боржави для захисту с/г угідь с. Боржавське та с. Заріччя); Тячівського – 1 327 тис. грн (невідкладні роботи  з ліквідації наслідків паводка на р. Теребля у Вонігові); Хустського – 1 327 тис. (невідкладні роботи з ліквідації паводків на р. Ріка в Липчі) тощо.

буде масштабне оновлення місцевої мережі автодоріг

І вже вчора, 19 лютого, засідала комісія з питань розвитку бізнесу, виробничої інфраструктури, банківської діяльності та інвестицій під головуванням Андрія Андріїва. Насамперед зосередилися на профільних Програмі розвитку прикордонної інфраструктури в Закарпатській області на 2018 – 2022 роки; внесенні змін та доповнень до Регіональної програми з ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування на 2015 – 2018 роки, до Програми розвитку малого і середнього підприємництва в області на 2017– 2018 роки тощо. Очільник профільного департаменту ОДА Едуард Маляр зазначив: «У нашому віданні перебуває 55 обласних доріг загального користування місцевого значення протяжністю 1008,8 км.

1415,9 км районних шляхів загального користування місцевого значення передано до сфери управління РДА. Стан їх вкрай незадовільний, переважно вони введені в експлуатацію у 1950 – 1960-х, практично, капітальні ремонти там не проводилися». Облдержадміністрація планує протягом наступних 3-х років масштабне оновлення місцевої мережі автодоріг шляхом проведення капітальних та середніх поточних ремонтів. На 2018-й заплановано насамперед виготовлення проектно-кошторисної документації для всіх шляхів краю (орієнтовною вартістю 7 млрд грн), проведення тендерних процедур та початок виконання робіт.

Петро Добромільський зауважив: «Вважаю, це питання виключно до Президента та Кабміну. Нині весь обсяг кош­тів на дороги в державі становить 47 млрд грн, з яких  11 млрд – на комунальні обласні й місцеві шляхи. З них цьогоріч Закарпаття одержить лише 218 мільйонів. Це мізер, адже вартість капремонту одного кілометра – орієнтовно 5 млн грн». Едуард Маляр запропонував, аби його департамент подавав на розгляд профільній комісії облради інформацію про освоєння коштів у розрізі об’єктів за 2018-й. Присутні це підтримали, інформує прес-служба облради.

Добавить комментарий

Новини
19.06.2018
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
11121314151617
18192021222324
252627282930 
       
28293031   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
       
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29      
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728 
       
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
       
1234567
891011121314
22232425262728
2930     
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
     12
3456789
10111213141516
24252627282930
31      
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
    123
45678910
11121314151617
252627282930 
       
 123456
78910111213
28293031   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30