Четвер
22 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Держпідприємство «КУК»: замість основної діяльності – розміщення машин у гаражі, причому без договорів

ОДА продовжує інформувати про стан держсільгосппідприємств Закарпаття, які свого часу мали потужне виробництво й забезпечували роботою велику кількість людей, а зараз вкрай занедбані. Відродити їх через вливання інвестицій неможливо – на законодавчому рівні можливість приватизації таких об’єктів заблокована, змінити щось через внесення відповідних законопроектів у ВРУ поки не вдається.

Наразі розглянемо ситуацію на ДП «Кук», яке, як і попередні з цієї серії, підпорядковане Мінагрополітики України. Тут задекларовані такі види діяльності: вирощування зернових, бобових і олійних культур, а також пряних, ароматних і лікарських; лісівництво та інша діяльність у лісовому господарстві (основний); лісозаготівлі; збирання дикорослих недеревних продуктів; надання допоміжних послуг у лісовому господарстві.

Виробничі підрозділи та землі підприємства розташовані в межах Броньківської, Кушницької та Лисичівської сільрад Іршавського району. На момент проведення перевірки ДП своїми основними видами діяльності не займалося, лише надавало послуги з розміщення автомашин у гаражі, ділянки не обробляло. При цьому не було жодних калькуляцій щодо встановлення вартості згаданих послуг, рахунків за них та договорів.

У журналі основних засобів зазначене майно, вилучене Державною виконавчою службою, а саме: кормоподрібнювач 1989 р. в., комбайн 1990- го, плуг,  бульдозер 1988- го, УАЗ 1998-го тощо. Фактично це майно відсутнє, але на балансі рахується, документів, що підтверджують вилучення, не надано. Більшість майна знаходиться в занедбаному стані, однак окремі будівлі можна використовувати.

На території підприємства під час огляду знаходились автотранспортні засоби, що не належать ДП «Кук», договорів оренди чи відповідального зберігання не надано. Також у приміщеннях гаража виявлені склади лісоматеріалів. Був установлений і факт рубки деревини на території підприємства. Під час огляду земель з’ясувалося, що частина ділянок використовується селянами без дозвільних документів.

Згідно з даними Іршавського відділення Хустської ОДПІ Головного управління ДФС у Закарпатській області, за ДП «Кук» рахується загальна сума заборгованості по несплачених податках та обов’язкових платежах у розмірі 357 001,39 гривень.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...