Неділя
22 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ДІЯЛЬНІСТЬ У СФЕРІ ТУРИЗМУ

слід чітко розмежувати

У ході останньої сесії обл­ради крайовий обранець Денис Ман запропонував внести до порядку денного засідання проект рішення про звернення до Верховної Ради України щодо прийняття змін до законодавства у сфері сільського туризму. Ініціативу підтримали 53 депутати.

Д. Ман повідомив, що в парламенті зареєстровано два проекти законів, які дозволять повернути в правове поле малі готелі, які нині не обліковуються ні як сільські садиби, ні як готельні господарства. У зверненні зазначається, що зелений туризм – один із найперспективніших напрямів розвитку туристичної галузі Закарпаття з огляду на те, що за офіційною статистикою 63% краян проживає в селах, а частка продукції, виробленої господарствами населення, у структурі валового регіонального продукту області становить близько 12 відсотків. Природні умови дозволяють приймати туристів цілорічно. Першочергове значення має соціальний аспект – зелений туризм розглядається як один із засобів отримання доходів сільським населенням, як компонент комплексного розвитку сільської інфраструктури. Тому для Закарпаття є надзвичайно важливим врегулювання діяльності у сфері сільського зеленого туризму на законодавчому рівні.

Далі наголошується, що 23 травня 2017 року ВРУ ухвалила в першому читанні зміни до Закону України «Про особисте селянське господарство» щодо розвитку сільського зеленого туризму. В процесі підготовки до другого читання текст законопроекту зазнав суттєвих змін, зокрема членів особистого селянського господарства позбавили змоги розміщати та харчувати туристів. «Ми, депутати Закарпатської обласної ради, вважаємо за доцільне чітко розмежувати підприємницьку та непідприємницьку діяльність у сфері туристичної галузі, що здійснюється у сільській місцевості, та підтримуємо встановлення на законодавчому рівні низки критеріїв до провадження непідприємницької діяльності у зазначеній сфері, а саме: надання послуг виключно на базі належного на праві власності майна особистого селянського господарства; розміщення туристів лише в житлових будинках, у яких проживають самі господарі; кількість місць для відпочиваючих має бути обмежена до 10. Не менш важливим є прийняття проекту ЗУ «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо оподаткування доходів, отриманих у сфері сільського зеленого туризму», який встановлює, що доходи, отримані від надання послуг із розміщення (проживання) і харчування в цій сфері, оподатковуються згідно з правилами щодо оподаткування доходів від продажу власної продукції тваринництва. …Прийняття цього законопроекту сприятиме вирішенню проблеми зайнятості на селі, розвитку інфраструктури, зокрема в малих та віддалених населених пунктах, комплексному розвит­ку сільських територій, а також підвищенню рівня доходів соціально незахищених верств населення», – підкреслюється у зверненні. Враховуючи вищезазначене, депутати просять прийняти законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про особисте селянське господарство» щодо розвитку сільського зеленого туризму» у редакції першого читання, а також якнайшвидше ухвалити законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо оподаткування доходів, отриманих у сфері сільського зеленого туризму».

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
January 2018
 


...