Неділя
25 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ДО ДНЯ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ

в Ужгороді вшановували полеглих у Другій світовій

9 травня по всій Україні відзначали День Перемоги над нацизмом, згадували тих, чиє життя забрала жорстока війна, та висловлювали глибоку вдячність ветеранам.

В нашому обласному центрі відбулося покладання вінків та квітів до підніжжя пам’ятників «Україна – визволителям» на українсько-словацькому кордоні, «Добровольцям Закарпаття – учасникам Другої світової війни» та до Вічного вогню на Пагорбі Слави. Букети лягли й до могил загиблих на сході держави учасників АТО, похованих там. Очільники краю Геннадій Москаль і Михайло Рівіс, мер Ужгорода Богдан Андріїв, ветерани війни та учасники АТО, керівники правоохоронних, контролюючих відомств, військкомату, дипломати, духовенство, громадськість вшанували хвилиною мовчання героїв Другої світової й нинішніх борців за свободу та незалежність України. Оркестр виконав Державний гімн, воїни почесної варти салютували залпами.

А 8 травня, в День пам’яті та примирення, в Ужгороді на площі Театральній відбувся тематичний концерт за участі камерного хору інтелігенції міста «Кредо», заслуженого ансамблю танцю України «Юність Закарпаття», симфонічних та духових оркестрів, виконавців Ужгородського коледжу культури і мистецтв. Опісля присутні долучилися до всеукраїнської акції «Перша хвилина миру» та вшанували пам’ятну мить мовчанням і символічним запуском у небо вогняних ліхтариків. У церквах краю пройшли панахиди за жертвами Другої світової війни, молебні за мир в Україні та захисників Вітчизни. Урочистості відбулися в усіх наших районах та містах, інформують прес-служби ОДА та облради.

До слова, під час Другої світової війни в Україні загинуло, за різними оцінками, від 8 до 10 мільйонів людей, із них цивільного населення – близько 5 млн. Разом із тим, 2,2 мільйона вивезли на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 мільйонів втратили притулок. На цілковиті руїни було перетворено понад 700 міст та селищ, майже 30 тисяч сіл.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
May 2017
 

Навіґація

...