П’ятниця
23 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ДО ВЕСНЯНОЇ КАМПАНІЇ З ПОСАДКИ ЛІСОВИХ КУЛЬТУР

готуються у Великобичківському ЛМГ

У Великобичківському ЛМГ цьогоріч здійснять лісовідновлення на площі 227,4 га, висадять майже 836 тисяч сіянців дерев основних лісоутворюючих порід. Зокрема весняне лісовідновлення заплановане на 125,4 га.

Щоб створити високопродуктивні насадження, лісівники впродовж 3 – 4 років вирощують стандартний посадковий матеріал. Більшість – у базовому розсаднику Діловецького лісництва.

Також у кожному лісництві створені лісові, індивідуальні та піднаметові розсадники. Щорічно у Великобичківському ЛМГ вирощують понад півмільйона штук стандартних сіянців.

Асортимент широкий: ялина європейська, ялиця біла, модрина європейська, сосна звичайна, бук лісовий, дуб звичайний і скельний, клен несправжньоплатановий, ясен звичайний тощо.

Для весняного лісовідновлення-2018 на кожен суцільний зруб складається детальний проект лісових культур, де вказано лісництво, квартал, виділ, площу, головну породу, тип лісорослинних умов, спосіб посадки, кількість запланованого садивного матеріалу, а також схему змішування культур задля підвищення їх стійкості до несприятливих умов та шкідників.

«Лісовідновлення – це не піар-кампанія, не спектакль для мас-медіа, владних структур та громадськості, – каже директор Великобичківського ЛМГ Юрій Сойма. – Це тривалий і клопіткий процес, який включає збір лісового насіння, часто у важкодоступних місцях, висушування його у спеціально підготовлених приміщеннях (сушилках) із дотриманням температурного та світлового режиму. Щодо хвойних порід, то переробка шишок відбувається у спеціальних барабанах при рівномірному перемішуванні під дією температурного впливу. Кінцевий етап обробки насіння – очищення від смоли, лусочок, хвої та просівання через сита різного діаметру.

З добутого насіння формується партія, з якої відбирається середній зразок. Його відправляють до лісонасіннєвої лабораторії для визначення посівних властивостей. На кожну партію видається посвідчення про кондиційність насіння, після чого його висівають у розсадниках.

Після сходження сіянці прополюють, розпушують та зрошують ґрунт. Через рік їх висаджують (шкілкують) рівномірно в рядки на однаковій відстані. Через 3 – 4 роки вони сягають висоти 15 – 30 см і готові для «переселення» у природні умови. Після такого тривалого підготовчого процесу організовується весняна та осіння посадки майбутнього лісу. Все це я описую для того, щоб у суть справи вникли громадські активісти, люди інших професій, журналісти, які часто не розуміють азів лісогосподарської діяльності й популістично грубо звинувачують лісівників. Зазвичай ми не маємо часу виступати в засобах масової інформації, кричати на вулицях про безлад у країні, писати статті в пресі, виступати на телебаченні, стежити за інформацією в інтернеті чи відповідати на безпідставні нападки некомпетентних у лісовій галузі осіб. Чому так відбувається? Бо хто вирощує хліб, виробляє м’ясо й молоко, садить, доглядає й охороняє ліс, виховує дітей, лікує хворих, не стежить за тими, хто проявляє так звану громадську активність у віртуальному світі. Лісівники зайняті копіткою працею.

Хотілося б запитати так званих громадських активістів, який вищий навчальний заклад їх готує? Яку кваліфікацію здобули? Де працюють? Яку зарплату отримують? Який фізичний або інтелектуальний продукт вони виробляють?

У студентські роки мене обрали громадським деканом біологічного факультету, й ми організовували різні конференції, круглі столи, відстоювали честь факультету на брейн-рингах, олімпіадах, спортивних змаганнях, висаджували разом із місцевою владою саджанці. Головною нашою метою було зробити свій вклад у розвиток факультету, ВНЗ та міста, яке за 6 років навчання стало для нас рідним. Здобувши професію біолога, знайшов роботу за професією. Не став громадським популістом, критикуючи тих, хто працює, тому закликаю всіх свідомих мешканців краю не на словах, а на ділі проявляти власну активність.

Запрошуємо школярів, громадських активістів, депутатів та представників ЗМІ долучитися до цьогорічної весняної лісокультурної кампанії (орієнтовні терміни – 21 березня – 25 травня).

Ми охоче надамо можливість кожному проконтролювати процес та посадити власне дерево в рідних Карпатах. Це буде найкращим внеском у добру справу та приклад реальної любові до природи», – каже очільник Великобичківського ЛМГ.

За детальною інформацією звертайтеся до лісництв за місцем проживання та за контактними телефонами: (067) 312-23-01, (096) 874- 98-16.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 


...