Середа
21 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Дорогу до пацієнта

«швидкій» допомагають знайти GPS-навігатори

Уже завершено монтаж обладнання автоматизованої системи управління швидкою медичною допомогою області для служб «швидкої» обласного центру, Ужгородського, Перечинського, Великоберезнянського районів. На 28 санітарних автомобілях Ужгорода та трьох районів встановлено GPS-навігатори. Зараз у диспетчерському пункті працює 4 диспетчери, ще кілька – навчаються. З ними цими днями поспілкувався голова Закарпатської облдержадміністрації Олександр Ледида.

За чверть години спілкування з головою ОДА та журналістами диспетчери прийняли кілька викликів. Зокрема, допомоги потребував 4-річний хлопчик. До постраждалого одразу ж виїхала педіатрична бригада. За рухом карети «швидкої» можна спостерігати на спеціальній електронній карті. Автівка доїхала до місця призначення (з вул. Собранецької, де знаходиться станція, до вул. 8 Березня) за 4 хвилини 8 секунд. У час-пік, коли дороги завантажені автотранспортом, 3 автомобілі «швидкої» чергують на станції на вул. Погорєлова, щоб швидше доїздити до пункту призначення.

О.ЛЕДИДА: «Закарпаття стало одним із перших регіонів, де впроваджуються такі новації...».

— Центральна диспетчерська використовує у роботі GPS-навігацію для машин швидкої допомоги. Завдяки цій системі ми відслідковуємо виклик, знаємо, яка клінічна ситуація, хто у машині із спеціалістів, яка їхня кваліфікація, який діагноз поставлено. Якщо «швидка» до хворого виїхала не вперше, то ця інформація про пацієнта вже є у базі даних і лікар може надати допомогу швидше. Це дуже ефективна методика, — запевнив начальник головного управління охорони здоров’я обласної адміністрації Роман Шніцер.

— Нам вдалося організувати роботу центру екстреної допомоги, зокрема, й диспетчерського пункту. За приклад брали досвід Харківщини, де ця система вже відпрацьована. Відтак Закарпаття стало одним з перших регіонів держави, де впроваджуються такі новації. Автопарк служби екстреної медичної допомоги області нараховує 108 санітарних автомобілів. Щонайменше 28 з них потребують заміни. До кінця року наша область отримає додаткові карети швидкої допомоги – кошти залучатимуться з місцевого та державного бюджетів. Президент України цього тижня на  засідання комітету з економічних реформ наголосив, що  медична реформа має впроваджуватися якісно та своєчасно. Тому окрема увага приділятиметься й ремонту автошляхів. Адже карета «швидкої» не може їхати з високою швидкістю по дорогах із ямами, особливо це стосується периферії. Також потрібно вдосконалювати умови роботи людей, котрі тут працюють. Адже людський фактор дуже важливий у роботі на «швидкій» – часто від оперативності та професійності залежить людське життя, — каже Олександр Ледида.

Роботи на території центру продовжуватимуться. У планах – облаштування тренінгового центру для лікарів екстреної медичної допомоги, самої території довкола та внутрішніх приміщень.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
June 2013
 

Навіґація

...