Понеділок
19 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

«ЕКСКУРСІЇ УЖГОРОДОМ» –

у книжці

У вівторок у приміщенні краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького презентували книжку «Екскурсії Ужгородом», профінансовану в рамках Програми розвитку туризму і курортів Закарпатської області на 2016–2020 рр.

Автором ідеї та частини тексту, керівником творчого колективу з 17 осіб і науковим редактором видання є професор Роман Офіцинський. Він зокрема розповів: «П’ять років тому в Ужгороді започаткували відкриті екскурсії містом. Упродовж двох осінніх сезонів співробітники кафедри історії України УжНУ запропонували шанувальникам минувшини близько двох десятків тем. Тому визріла ідея проілюструвати їхні тексти і видрукувати як посібник із історичного екскурсознавства. Адже в коледжах і університеті готують туризмознавців, а основу сертифікованих екскурсоводів області (їх понад півтори сотні) складають історики. У них завжди під рукою має бути добротна книжка, де подані перевірені відомості, без містифікацій». Над нею працювали три роки. Натомість голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Михайло Делеган зазначає, що унікальність видання у локальній значущості. Воно дає можливість поглибити знання про Закарпаття.

У книжці, яка надрукована у ФОП О. Брези, 25 проілюстрованих екскурсій. А це – Ужгород середньовічний та ранньомодерний, чехословацький, радянський, український, мультикультурний, музичний, геополітичний, прикордонний і так далі. А ще Ужгород протестантський, іудейський, греко-католицький, православний, римо-католицький. Зацікавленість містом невичерпна. Не випадково історик-екскурсовод Владислав Товтин ще на початку року презентував віртуальні екскурсії нашим обласним центром крізь століття посередництвом архітектури, культури, побуту.

Видання вже отримало чималий резонанс, а тому, каже Р. Офіцинський, розмірковують над «Екскурсіями Закарпаттям»: «Сподіваюся, що за півроку впораємося»…

Оксана НЕВИЦЬКА

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...