Неділя
22 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

«ЕВАКУЙОВАНА КОЛЕКЦІЯ»

в Іршаві

Минулого тижня у районному будинку дитячої творчості в Іршаві відкрили тимчасову мандрівну виставку «Евакуйована колекція» традиційного народного одягу Луганщини середини XIX – поч. XX століття.

Її привіз уродженець Дніпропетровщини, активний учасник Євромайдану, доброволець батальйону «Айдар» Микола Павлюченко.

Розповів, що стародавні столітні сорочки, корсетки та спідниці з експозиції – свідки нашого українства у слобідському краї, через відродження стародавньої вишивки з Донбасу відродимо українство на окупованих та звільнених землях.

«Був тиждень телефонних перемовин, уточнення деталей. У процесі цього всього виник­ла ідея, щоб поряд із одягом Луганщини презентувати для порівняння й наш традиційний – від Приборжавського до Лисичова. Вбрання виготовлене з конопляного полотна, вишивка геометрична. У колористиці переважають яскраві барви: червона, бордова, зелена, жовта. Наявні й довгані – як весільні, так і буденні. Вишивка є яскравим доказом того, що один народ жив і живе на величезних просторах України», – ділиться директор Іршавського історико-краєзнавчого музею Андрій Світлинець.

В експозиції представлена й сучасна вишивка. А ще – роботи членів об`єднання «Колорит Боржави» Іляни Войнарович та Ольги Копинець у традиційному народному стилі. Тим часом керівник гуртків РБДТ Ольга Ловга не тільки презентувала свої доробки, а й ознайомила присутніх із особливостями вишивки Закарпаття.

Виставка триватиме близько місяця, а потім вона помандрує далі Україною.

Марта ЗАГАТЯНСЬКА

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...