Неділя
25 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ГЕРОЮ АТО – МЕМОРІАЛЬНА ДОШКА

у Приборжавському

У селі Приборжавське на Іршавщині на фасаді загальноосвітньої школи I – III ступенів встановили меморіальну дошку герою АТО Мирославові Мислі, який тут навчався до 7 класу.

«Сподіваємося, що ця дошка буде нагадувати наступним поколінням про героїчний вчинок Мирослава, а пам’ять про Героя України назавжди залишиться в серцях людей. Слава Україні!» – зазначив голова Іршавської РДА Олександр Горін. Учні читали вірші, була хвилина мовчання…

Нагадаємо, М. Мисла народився і вчився у Приборжавському, згодом родина переїхала на Харківщину. Уже будучи студентом історичного факультету Харківського національного університету ім. Каразіна, неодноразово приїздив на літні канікули на малу батьківщину. Мирослав брав участь у Революції гідності, був спеціальним кореспондентом Всеукраїнського радіо «Голос Свободи». А коли на сході почалася неоголошена російсько-українська війна, добровольцем пішов на фронт у складі батальйону особливого призначення «Січ». Виконував завдання у Донецькій області, в тому числі у селі Піски. На початку весни 2015-го долучився до лав окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ», затим стає військовослужбовцем ЗСУ в складі 93-ї ОМБр. У червні – липні, отримавши перелом руки, він тимчасово усувається від виконання бойових завдань, але не відсиджується вдома, а присвячує весь свій час ідейному вихованню новобранців та роботі в прес-службі підрозділу.

Далі Мирослав служив у районі Донецького аеропорту. Восени 2015-го його призначили командиром відділення, згодом отримує звання «молодший сержант». Після виходу 93-ї ОМБр із зони бойових дій іде на офіцерські курси при Національній академії сухопутних військ та повертається на фронт, займає офіцерську посаду. Як командир взводу штурмової роти вранці 2 жовтня 2016-го разом із бійцями проводив розвідку, виявили ворожу диверсійну групу біля села Кримське на Луганщині. Одна з мін розірвалася поруч… Бійці донесли свого командира до бази, але рана виявилася смертельною. Поховали героя на Харківщині в селі Волохів Яр, за місцем проживання родичів. Указом Президента України від 12 жовтня 2016 року Мирослав Мисла нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

Оксана ШТЕФАНЬО
P. S.: А в Мукачівській спеціалізованій школі І – ІІІ ст. №4 урочисто відкрили та освятили меморіальні дошки Героям Вільгельму Штолцелю та Роберту Кісу. Вони – колишні учні цієї школи, учасники антитерористичної операції, які загинули на сході України. Нагороджені орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
May 2017
 

Навіґація

...