П’ятниця
23 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ГОЛОС ЙОГО ДУШІ

виливається через пісні

Недавнього післяобіддя я прошкував центром Берегова та почув красивий, легкий і стриманий, якийсь аж задушевний чоловічий голос – то під комбінований акордеон-баян на лавиці співав скромно одягнений дядько в літах. Поруч – картонна коробка, куди перехожі кидали гроші. Порівнявшись «із митцем», поцікавився, хто він та звідкіля?

– Родом я із Вінниччини, з містечка Бершадь, чистий український козак, – щиро сказав співбесідник. – Як викладач музичної школи, що все своє життя на малій батьківщині віддав мистецтву, вирішив подарувати берегівчанам пісні про нашу славну неньку-Україну, про її чудову природу, велич і красу, кохання, материнську любов та весну.

Кілька гарних співанок цього привітного чоловіка у вишиванці почув і я: у кожному рядку були ніжність і ласка, коли хочете, то навіть душа. Інтуїтивно відчувалося, що він – добра людина. Прізвище має Христич, а звать його Олександром, йому 69. Має хворі ноги, прийшов у берегівські купелі «кістки трохи розмочить». А після басейну виходить на центральну площу та дарує містянам пісні.

Прощаючись, він поцікавився, коли і в якій газеті буде інформація. Почувши, що напише про нього обласний часопис «Новини Закарпаття», вуличний співак попрохав надіслати йому один примірник. Автор замітки пообіцяв, що зробить це неодмінно, тим паче, що кількаденний репертуар відповідає духові часу та запитам краян – у ньому свіжо-барвиста добротна українська мова.

Михайло ПАПІШ

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 


...