П’ятниця
27 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ГОЛОВНЕ, ЩОБ СТОСУНКИ МІЖ ЛЮДЬМИ БУЛИ ХОРОШИМИ,

Вважає Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Мірослав Мойжіта

У відносинах між державами головну роль відіграє людський фактор. Про це на неформальній зустрічі з журналістами днями заявив словацький дипломат.

Мірослав Мойжіта розповів, що після запровадження безвізового режиму з Україною заяв на отримання віз у Генконсульстві Словаччини в Ужгороді поменшало в 10 разів – до 200 на місяць. Відтак у працівників дипустанови з’явилася можливість більше уваги приділяти економічній і культурній співпраці. Особлива увага – розвитку кооперації з середнім бізнесом.

Також Генконсульство працює над спрощенням процедури отримання посвідок на тимчасове проживання у Словаччині та отримання карти закордонного словака. Нині 15 тисяч закарпатців мають такі. Документи, звісно, можна подавати безпосередньо у Словаччині, однак у консульстві в Ужгороді більш детально пояснять, які саме папери потрібні.

Високо оцінили у Словаччині й присвоєння колишньому Генконсулу Янці Буріяновій звання почесний громадянин Ужгорода. Дипломат зачепив і «мовну» статтю нового українського закону «Про освіту». «Ми вивчаємо ситуацію, однак спеціально коментувати не збираємося. Словацька меншина в Україні невелика й має всі можливості для задоволення освітніх потреб. Тож загрози від нового закону не бачимо. Гадаю, що доречною є ініціатива Закарпатської облради передати документ на експертизу у Венеціанську комісію. Загалом ми високо цінуємо зусилля місцевої влади на підтримку словацької меншини й виступ Геннадія Москаля словацькою на етнічному фестивалі цьому яскраве підтвердження», – сказав М. Мойжіта.

А почесний консул Словаччини Олег Адамчук додав, що ужгородська ЗОШ №4 вже нині, фактично, працює за нормами щойно ухваленого освітнього закону. Також дипломат розповів: для працевлаштування у Словаччині потрібно мати офіційний дозвіл. За польськими візами це не пройде. Нині для роботи в сусідній країні вже є більше можливостей, бо працедавці можуть отримувати дозволи в місцевих органах влади, також видаються документи на певні професії. Процедура займає близько 30 днів.

Петро ПОЛІХА

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
September 2017
 


...