Неділя
22 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Громадам Великоберезнянщини допомагатиме посольство Фінляндії

На Великоберезнянщині відбулася презентація проекту «Карпатська мережа підтримки розвитку місцевих громад», який реалізовується Асоціацією органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати—Україна» за фінансової підтримки посольства Фінляндії в Україні.

Як зазначили в прес-службі обласної ради, він має на меті допомогти створити сприятливе середо­вище для сталого соціально-економічного розвитку на місцевому рівні шляхом самоорганізації громад, налагодження їх співпраці з органами місцевої влади та впровадження громадських ініціатив. Це дозволить не тільки розробити програму місцевого розвитку, а насамперед включитись у цей процес найвіддаленішим гірським громадам, набути досвіду пошуку фінансових та інтелектуальних ресурсів для вирішення соціальних проблем села. Презентація пройшла за участі заступника голови обласної ради Андрія Сербайла, голів Великоберезнянської райради та райдежадміністрації Василя Канюка і Романа Рогача, голови Старосамбірської районної ради — голови правління Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати—Україна» Володимира Горбового, депутата обласної ради від Великоберезнянщини Михайла Кіндрата, депутатів районної ради, сільських голів району.

Зі слів Андрія Сербайла, для обласних депутатів турбота про соціальний розвиток гірських районів є одним з пріоритетних напрямків їх діяльності. На це спрямоване і транскордонне співробітництво нашої області з зарубіжними партнерами. Наочним прикладом ефективності такої співпраці на Березнянщині є реалізація спільного з краєм Височина Чеської Республіки інвестиційного проекту – спорудження дитячого садка на 40 місць у селі Стужиця та проекту по заміні вікон у школі цього ж села. Нинішнього року намічено реалізувати ще два інвестиційні проекти у соціальній сфері району — у селі Волосянка відремонтувати дах Будинку культури, а в селі Жорнава взятися за реконструкцію будівлі під дитячий садок. А в цілому з краєм Височина нинішнього року реалізується 15 таких проектів, передусім у гірських районах області.

Їхня реалізація, каже заступник голови облради, свідчить про зростання активності громад у пошуку джерел фінансування для вирішення проблем розвитку сіл. І там, де громади, депутатський корпус налагоджують зв’язки, створюють для цього громадські об’єднання, діють активно, там приходить і успіх, вдається ці про проблеми поступово вирішити. Адже сьогодні діє багато програм допомоги розвитку місцевих громад як на міжрегіональному, всеукраїнському, так і міжнародному рівнях. Лише за програмою ООН та ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» при органах місцевого самоврядування в 9 районах області створено 93 громадські об’єднання, якими реалізовано або реалізується 106 мікропроектних пропозицій з енергоефективності, водопостачання, удосконалення роботи закладів охорони здоров’я, дошкільних навчальних закладів тощо.
Участь громад Великоберезнянщини у презентованому проекті стимулюватиме діяльність щодо їхньої самоорганізації через надання підтримки громадським ініціативам для вирішення соціально важливих проблем. А їх у селах району чимало – і в закладах освіти, культури, охороні здоров’я, енергозбереженні та в охороні навколишнього середовища, благоустрої населених пунктів. Як зазначила керівник проекту — виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати—Україна» Галина Литвин, кожна громада району має змогу взяти участь у конкурсі мікропроектів з цих важливих проблем. 4 найкращі проектні пропозиції, подані до 25 липня ц.р., будуть відібрані конкурсною комісією для співфінансування з тим, щоб до кінця року частина цих проблем була вирішена.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
June 2013
 


...