Неділя
22 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ГРУДНЕВИЙ ПАВОДОК

пройшов без катастрофічних наслідків

Грудневий паводок спричинив високий рівень опадів у верхів’ях річок: за півтори доби –  дві декадні норми. Пік припав на вихідні, й найгірша ситуація була в с. Вільхівка Іршавського району – там довелося евакуювати 40 родин, чиї хати підтопило. І хоча залило тисячі гектарів угідь, постраждав міст та тимчасово призупиняли рух на кількох ділянках доріг, що «попливли», загалом обійшлося без катастрофічних наслідків.

У вівторок у верхів’ях та середніх течіях річок Закарпаття продовжився спад води. У гірських та центральних районах області Тиса знизилася від 0,7 до 3 метрів, однак на прикордонній території паводкова хвиля продовжувала збільшуватися. Фактично, максимальний підйом цієї річки у понеділок увечері пройшов поблизу м. Вашарошнамень (Угорщина), але над ранок наступного дня через особливості русла вода повернулася на територію України й до вечора досягла Чопа, піднявшись до 7,2 метра, утім загрози підтоплень не було. Тоді ж Латориця в районі Чопа на 4 см перевищила історичний максимум катастрофічного паводка 2001-го. Дамби гідно витримали навантаження. По Боржаві максимальна паводкова хвиля пройшла поблизу с. Бене Берегівського району, у вівторок вранці почався її спад. У середній течії (Іршавський і Виноградівський райони) переливи через дамби й зона підтоплень подолали «рекорд» паводка-1998.

А вже в середу максимальний рівень води в найбільших річках Закарпаття покинув територію області. «Паводкова хвиля по Латориці пішла на територію Словаччини, а по Тисі – в Угорщину. Сусіди ще кілька днів тому були попереджені про різке підняття рівня річок, яке їх очікує. У нас стаціонарні насосні станції продовжують відкачувати воду з сільгоспугідь та задамбових просторів у низинних районах», – повідомив Геннадій Москаль.

До речі, у «Фейсбуці» голова ОДА зазначив: «Теперішній паводок на Закарпатті показав ще одну проблему, про яку ніхто не говорить, – сміття! Як тільки в горах випадають сильні дощі, переповнені потічки зносять із гір масу викинутого людьми непотребу, в основному пластикового. Паралельно річки забирають купу відходів, які люди викидають прямо на берегах. Усе це різними притоками потрапляє в Боржаву, Латорицю, Уж і Тису, які несуть сміття в Словаччину та Угорщину. Із кожним паводком ми «експортуємо» в ці дві держави сотні тонн пластику! Таких «подарунків» у ЄС своїм сусідам не робить жодна країна. І угорці, і словаки змушені вичищати українське сміття спеціальними баржами, вивозити на звалища, після чого писати нам «ноти протесту». Ми просимо вибачення, обіцяємо виправитися, а потім настає новий паводок, і все починається спочатку. А все тому, що наші люди тільки на словах хочуть у Європу, а на ділі передають їй ось цю гидоту!»

Довідково. Найбільш руйнівним на Закарпатті був паводок у листопаді 1998-го на річках Тиса, Латориця, Теребля, Тересва та Боржава. Тоді вода залила 120 міст і сіл, зруйнувала понад 2,5 тисячі будинків, 17 людей загинуло, більше двадцяти тисяч були евакуйовані. Під час паводка в березні 2001 року загинуло 9 осіб, зруйновано 2 тисячі хат і понад 50 км доріг, затоплено 255 міст та сіл, евакуйовано 14 тисяч людей.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...