П’ятниця
27 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ГУЦУЛЬСЬКЕ ВЕСІЛЛЯ

вирішили відродити в Ясінях

Справжнє гуцульське весілля всім селищем відзначило минулої неділі Ясіня, що на Рахівщині. Молодята, Іван Агопшук та Анжела Маскалюк
(на фото), в унікальному народному вбранні верхи на гуцульських конях їхали до Струківської церкви, де їх вінчав протоієрей Дмитро Чопик.

Їхали з музикою та в супроводі процесії, яка налічувала до сорока вершників та понад 30 підвод, возів і карет. Сотні охочих побачити цю казку на власні очі зустрічали наречених на центральному майдані селища, в тіні велетнів-ясенів. Пливли молоді рікою людських благословінь та зворушливих віншувань, через прикрашені стрічками підвісні мости, несучи своє чарівне весільне деревце… Пощастило й нам відчути цю вражаючу енергетику людей та обрядових дій, яку важко описати словами! Автентика костюмів, глибока мудрість і шляхетність традиції, значущість кожної дрібниці, – яке щастя, що є люди, яким Бог дав силу повернути нас у цю справжність! У ній – національне відродження та свідомість! Недарма ж наша українська історія пишається випадком, коли імператор Австро-Угорщини Франц Йосиф, побувавши на гуцульському весіллі, був настільки вражений його неймовірною красою і силою, що звільнив усе село від податків на цілий рік!

Свято супроводила гра троїстих музик та гуцульських гуртів із усієї Рахівщини. Співала, рвучи струни, скрипка, кликали за собою цимбали, бубон і баян. А танці, самобутня «Гуцулка» й легендарний «Аркан», як гірські водоспади, сипали срібло під ноги молодим, дружкам, дружбам, сватам. Навчитися такій грі неможливо, з цим народжуються! Недарма ж гуцульську музику ще ніхто не зміг перекласти на ноти. «Не той гуцул, що огуцулився, а той, що в горах народився», – цитує древнє прислів’я «хрещений батько» цього весілля Едуард Зелінський. – Бог нам допоміг! І ми щасливі, бо наша громада, а саме чотири добрі ясінські ґаздині – моя мама Олена Дуб’юк (Зелінська), Галина Жураковська, Василина й Марія Рещук – давно виношували мрію відновити в нашому селищі прадавню весільну традицію! Але один у полі не воїн – дякуємо добрим ґаздам: батькам та родинам молодих, музикам, кухаркам, пекарям, які насмажили нам два вози фанків, а також Василю Петьовці, Павлу Басарабу, Василю Дану, Олександру Криниці, Володимиру Шепеті, громадам сусідніх сіл та всім, хто долучився до свята! Дай нам усім, Боже!»

І ми там були, мед-трави пили…

Оксана ГОЛОВЧУК

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
June 2017
 


...