Понеділок
19 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

І ПЛЯШКА «ШАМПАНСЬКОГО» НА ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ

Як зберегти колектив в умовах безвізу, знає директор ТОВ «Сандерс-Виноградів» Герман Розентал

Фірму «Сандерс-Виноградів» і її керівника Германа Розентала (на фото) знали й знають найавторитетніші представники українського політикуму й економіки – президенти, очільники Верховної Ради, прем’єр-міністри, нардепи, керівники Закарпаття. Зрештою, його давно визнають у Європі як надійного бізнес-партнера, який працює саме за європейськими правилами. Прикладом довір’я до «Сандерс-Виноградів» стала співпраця з надзвичайно вимогливою фірмою ІКЕА. До слів Г. Розентала завжди прислухаються, оскільки він не лише передбачає тенденції в економіці, а й показує приклад, як готуватися до ситуації і як вирішувати проблеми.

Інвестори починають і виграють

Так було й чверть століття тому, коли на економічній карті Закарпаття з’явився спільний німецько-український «Сандерс-Виноградів», інвестором якого стало підприємство родини Сандерсів із містечка Брамше. Понад 130 років «Сандерс ГМБХ» виготовляє постільну білизну, подушки та інший асортимент, пов’язаний зі створенням домашнього комфорту. Його вироби замовляють найпрестижніші фірми світу. Загальна стратегія, яку свого часу запровадив Ганс-Крістіан Сандерс, виправдала себе упродовж двадцяти п’яти років донині.

Новим етапом у діяльності фірми став прихід в Україну – на Закарпаття. В інтенсивних ділових переговорах народилося спільне підприємство. Тоді воно стало орієнтиром для європейських фірм, які придивлялися до країн СНГ як до перспективної, але сповненої ризиків території «Терра інкогніта». Щоб прийняти рішення, їм потрібен був зразок успішного бізнесу в Україні, і таким прикладом став «Сандерс-Виноградів».

За чверть століття невелика фабрика на 18 швачок перетворилася в одну з найчисельніших у Європі у цьому сегменті промисловості. 2017-й був важливим у стратегії і діяльності «Сандерса». Генеральним акціонером фірми став доктор Ерхард Ґроссніґ. Це ім’я широко відоме в Австрії і Європі, особливо серед представників фінансово-економічної сфери. Його співучасть автоматично сприймається як вихід підприємств та компаній на новий рівень ведення бізнесу.

Сьогодні інвестори на базі виноградівського підприємства формують нову стратегію. Потрібно вирішити два завдання. По-перше, забезпечити такі умови праці, які б конкурували з пропозиціями європейських роботодавців. Адже в сусідніх країнах – Угорщині, Словаччині, Чехії, Польщі, Румунії, – відчуваючи дефіцит кадрів, створюють демпінгові умови для притоку робочих рук із України. Як цьому протистояти?

Дбаймо про своїх людей

Г. Розентал щоразу нагадує закарпатським колегам-підприємцям: «Дбаймо про своїх людей, цінуймо їх і знаходьмо можливість їх підтримати, особливо в ці важкі часи». Наші швачки, каже він, це той «золотий фонд», який забезпечує репутацію виноградівського виробництва.

І фірма «Сандерс» подбала про своїх працівників: у 2001 році побудували адміністративно-побутовий корпус, на території якого працюють оздоровпункт, кафе, їдальня, магазин продовольчих та промислових товарів. Усі робітники «Сандерса» можуть пообідати в їдальні всього за 10 гривень! (За ці гроші не купиш навіть пакет молока).

Заробітна плата видається без затримки двічі на місяць. Щорічно виплачують тринадцяту заробітну плату. Підприємство незмінно демонструє прогрес у зростанні обсягів і, відповідно, заробітної плати. Якщо в 2013-му вона в середньому складала 3 тисячі 478 гривень, то в наступні роки, незважаючи на несприятливу загальну ситуацію, ставка зростала. У підсумку середній заробіток за 2017-й становить 10 тисяч 940 гривень. Люди починають розуміти переваги роботи вдома, каже головний бухгалтер Леся Леньо. Зрозуміло, що досвідчені, кваліфіковані працівники отримують більше. Та й розмір плати – не єдиний фактор, який впливає на кад­рову стабільність колективу. На роботу та з роботи всіх безкоштовно довозять на мікроавтобусах підприємства та орендованих автобусах. Поквартально виплачуються премії за успішне та своєчасне виконання замовлень і високу якість продукції; щорічно восени кожному робітникові додатково видають кошти для придбання овочів на зиму. Напередодні свят (Новий рік, 8 Березня, Великдень, День працівника легкої промисловості тощо) працівники отримують подарунки. Також керівництво вітає кожного в день народження та вручає йому пляшку «Шампанського»!

Члени колективу не лише разом працюють, а й спільно проводять дозвілля, скажімо, на березі річки Тиса або на базі відпочинку.

серед євроконкурентів «Сандерс-Виноградів» почувається впевнено

При всіх затратах на соціальний пакет підприємство залишається цікавим для клієнтів як виконавець складних замовлень. «Сандерс-Виноградів» успішно конкурує у сфері надання послуг, каже виробничий директор Ірина Котіна, бо виконує роботу, за яку береться не кожен: з готовністю приймає замовлення на кількадесят, а то й усього на один виріб! А замовлень надходять тисячі протягом тижня. Це означає, що і технологам, і швачкам доводиться оперативно освоювати техніку пошиття. І все треба виконати бездоганно й своєчасно. Цехи «Сандерса», по суті, стали майстернею «індпошиву», але з промисловими темпами.

Організація праці дала свій результат – «Сандерс-Виноградів» зумів витримати стабільний фінансовий баланс упродовж десятиліть роботи. Якщо брати за відлік 2012-й, підсумовує фінансовий директор Юхим Розентал, то «Сандерс-Виноградів» нарощує виробництво як у фізичних, так і грошових вимірах, залучаючи серйозні інвестиції. Їх упровадження йде по наростаючій – від 2 млн 204 тисяч у 2013 році до 23 млн 800 тис. грн у 2016-му. Всього сума інвестицій за останні 5 років становить понад 60 мільйонів гривень. Ці кошти вкладаються у будівництво, ремонти, модернізацію.

Щодо оборотів: якщо в 2014 році вони становили 44,9 мільйона гривень, то за результатами 2017-го складатимуть майже 127 млн грн. Прибуток підприємства цього року очікується на рівні 8,6 мільйона гривень.

Нині триває робота з розширення бази на території виноградівських промислових площ на 2 тисячі квадратних метрів.

– Під зростаючу кількість замовлень відбувається нарощування виробничих потужностей, – каже Ю. Розентал. – А це, у свою чергу, вимагає збільшувати чисельність працівників.

«Сандерс-Виноградів» неминуче розвивається по наростаючій і приречений бути успішним.

Василь ГОРВАТ

«САНДЕРС-ВИНОГРАДІВ» ВИЗНАли КРАЩИМ ПІДПРИЄМСТВОМ РОКУ

Згідно з експертним висновком Національного рейтингу якості товарів і послуг, кращим підприємством 2017-го визнано ТОВ «Сандерс-Виноградів», а колектив нагороджено «Зіркою Якості». Чверть століття «Сандерс-Виноградів» успішно працює на європейському ринку. Якість продукції, каже керівник Герман Розентал – це не лише високий рівень послуг, а й якість самого процесу виробництва, дотримання належних умов праці – від облаштування робочих місць і території до важливого соціального пакета й ефективної системи оплати. Середньорічна зарплата для швачок становить майже 11 тисяч гривень, Система преміальних та інших додаткових виплат сприяють кадровій стабільності в колективі.

Цьогоріч високими нагородами та відзнаками нагороджено головного механіка Євгена Шевчука, механіка Михайла Ізая, майстра і профспілкового лідера Наталію Максименко, кращого бухгалтера року Маргарету Матрунич. У минулі роки ордени за високий професіоналізм отримали Ірина Котіна, Юхим Розентал, Ганс-Крістіан Сандерс.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...