Неділя
25 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ІДЕАЛЬНІ ФОТО В СТИЛІ ГЛЯНЦЕВИХ ЖУРНАЛІВ –

це лише на 50% відзнятий матеріал, решта – глибока ретуш

Нещодавно автор цих рядків натрапила на таку мізансцену в магазині: три продавчині розглядали у смартфоні добірку світлин. Одна коментувала: «На таку подію треба запросити професійного фотографа – знімки мають бути крутими… Не впевнена, що цього, можливо, варто переглянути роботи інших…» Про яку урочистість ішлося, я так і не дізналася, але потішило, що нарешті в пошані послуги фахівців. І погодьтеся, весілля – саме той випадок, коли варто звернутися до професіоналів, бо фото з нього будуть на всі прийдешні роки «вітриною» однієї з найурочистіших подій вашого життя. Як отримати приголомшливі світлини, – секретами з читачами «НЗ» ділиться подружжя фотографів Мирослав та Ірина БУГІР (на фото).

З малечею працювати найважче

Що порадите тим, хто планує весілля й обирає фотографа?

Мирослав: – Головний критерій при виборі фахівців, яким ви довірите робити фото, – якість їхніх робіт. Професійні фотографи мають портфоліо, в якому є як мінімум 5 – 10 весіль, і з кожного оприлюднюють кілька десятків світлин. Ми з Ірою, до прикладу, відзнімаємо від тисячі до півтори тисячі кадрів з одного. Чим більше робіт ви переглянете, тим вища ймовірність, що оберете високопрофесійного майстра, бо 5 – 10 можуть удатися будь-кому. Плюс для спеціаліста, коли він має портфоліо і зйомку дітей, випускників, ювілярів. Із власного досвіду можу сказати, що найскладніше працювати з малечею. І якщо фахівець вдало провів таку фотосесію, з неї вийшло чимало гарних кадрів, то з весільною зйомкою він однозначно добре впорається.

Ірина: – Перевагою при виборі фотографа на весілля є його індивідуальний творчий почерк, тобто добре, якщо його роботи можна впізнати серед інших. У результаті професійної зйомки виходять якісні світлини, котрі до того ж виглядають дорого – як у глянцевих журналах.

Ваша «фішка» – фото з темним тлом і дивовижними золотавими відблисками. Як досягається такий ефект?

М.: – Багато хто вважає, що тут не обходиться без обробки у фотошопі. Насправді це результат застосування спеціального технічного оснащення й ефектів світлотіні. Довести, що ми не фотошопимо такі кадри, просто: паралельно знімаємо відео й відразу ж демонструємо молодятам. Фото з такими світловими ефектами робимо, коли знімаємо ранок нареченого й нареченої. Зазвичай зйомка відбувається вдома у молодят, часто – у малогабаритних кімнатах, щільно заставлених меблями, інколи – з килимами на стінах. І ці наші технологічні хитрощі приховують інтер’єр, що не зовсім підходить для урочистої події. Коли обговорюємо всі деталі перед весіллям і нас запитують, чи варто винайняти якийсь презентабельний готельний номер, ми відповідаємо, що ці витрати будуть зайвими, бо вишукані та ефектні фото зможемо зробити в них удома. Хоча, звісно, трапляється, що замовники налаштовані саме на антураж шикарного готелю.
Ще один оригінальний творчий прийом – це ефект віддзеркалення.

Часом молодята самі підкидують цікаві ідеї

Що зі свіжих трендів порадите?

М.: – Можна відзняти не тільки ранок нареченої, а й нареченого. Таку зйомку професіонали називають будуарною. Світлини виходять дуже зворушливі, тонко передають емоції перед доленосною подією в житті. Зазвичай об’єктив вихоплює деталі наряду, фіксує моменти, коли створюється образ дівчини, що йде під вінець: ось дружки стягують стрічки на корсеті сукні, ось розчулена мама застібає доньці кольє чи поправляє пасмо волосся під фатою. Не менш важливим є створення образу нареченого. Уявіть: у фокусі – ефектні запонки на манжетах, сорочка з розстебнутим коміром. Ну, як можна відмовитися від таких промовистих, чуттєвих світлин?!

І.: – Ще радимо сфотографуватися на терасах чи на подвір’ї ресторану, коли вечоріє. Фото виходять у стилі картин Рембрандта – коли простір ніби тоне в тіні, а постаті, обличчя і жести наречених наче підсвічені теплим золотавим світлом. Відповідний настрій камерності моменту створює ретро-гірлянда з лампочок або свічки у вишуканих канделябрах. Також пропонуємо новинку, яка ввійшла в моду у великих містах, – слайд-муві. Це коли під час слайд-шоу кілька знімків «оживають», тобто світлини плавно перетікають у короткий відеоуривок, а потім слайди продовжують змінювати один одного, і так до наступного «рухливого» фото.

Часто підказуєте молодятам, чим вони можуть вирізнитися?

І.: – Авжеж. Скажімо, на фотосесію на природі пропонуємо взяти атрибутику, яка підкреслює їхню особливість: на романтичність натякнуть кришталеві келихи з вином і свічки, що пара легка на підйом – гелеві кульки. А парасолька з мережива та віяло підсилять ніжний образ нареченої. Трапляється, що майбутнє подружжя фонтанує цікавими ідеями. Якось наречена запропонувала прикрасити залу кульками, до яких атласними стрічками прив’язали фото, відзняті нами для love story. Вийшло дуже стильно, гості охоче розглядали світлини в романтичному антуражі.

Світлини з м’якими іграшками – вчорашній день

Як налаштовуєте молодят на фотозйомку?

І.: – Гарний спосіб потренуватися позувати й невимушено почуватися перед об’єктивами – сфотографуватися для love story. А в день весілля просимо пару не нервувати, бо хвилювання відображається на світлинах. Дуже добре, коли організаційні моменти контролюють рідні молодят, а вони самі цілковито можуть зосередитися на фотозйомці, перебувають у гарному піднесеному настрої, позують із усмішками, з приємними емоціями. Заспокоюємо клієнтів тим, що всі недоліки – реальні чи перебільшені – буде знівельовано завдяки обробці фотографій. Був у нас випадок, коли наречена незадовго до урочистої події захворіла на вітрянку. Уявіть: дівчина мріяла про розкішну «свальбу» ледь не з дитинства, а тут – усе обличчя вкрите висипанням. Ми пообіцяли їй, що цей «сюрприз» заретушуємо, і, хто не бачив її в день весілля, за фотографіями навіть не здогадався, що була така проблема. Наречена своїм очам не повірила, коли побачила себе на світлинах.

Відкрию секрет: фото в стилі глянцевих журналів – із ідеальною, ніби підсвіченою, шкірою, з сяючими очима без натяку на темні кола під ними – це тільки на 50 відсотків відзнятий «чистий» матеріал, а досконалості додає глибока художня ретуш. Замовникам під час першої розмови демонструємо світлини до обробки й після. І жодні пояснення не потрібні – настільки помітною є різниця. Але, звісно, треба мати відповідне обладнання, комп’ютерні програми, і – головне – знання та вміння, котрих за короткий проміжок часу не набудеш. Мені, наприклад, для цього знадобилося навчання за спеціальністю «графічний дизайн». Крім цього, ми з Мирославом постійно відвідуємо майстер-класи, бо фотомистецтво динамічно розвивається, тож треба відповідати вимогам сьогодення.

До речі, що остаточно вийшло з моди?

М.: – Світлини нареченої з м’якими іграшками, кадри на природі, коли з десяток персонажів одночасно підстрибують, молода на долоні в молодого, портрети нареченого з друзями у статичних брутальних позах, а також фото під час прогулянки, на яких молодята копіюють головних героїв «Титаніка». Усі ці шаблони набридли. Завдання справжнього професіонала – не відтворювати стереотипи, а вміти впіймати унікальні моменти на кожному весіллі й зберегти їх у знімках.
«Немає нефотогенічних людей»

Чи часто вам доводиться чути від молодят: «Я не фотогенічна (-ий)»?

М.: – Звісно, дев’ять пар із десяти зізнаються, що не можуть почуватися розкуто перед об’єктивом. Ми пояснюємо: підберемо тільки виграшні ракурси, будемо скеровувати, як треба повернути голову, вигнути спинку (Усміхається. – Авт.). Варто зауважити, що немає нефотогенічних людей, є такі, котрі ще не зустрілися з високопрофесійним майстром. Звісно, трапляється, що в окремих клієнтів чи не всі кадри ідеальні (про таких кажуть, що «їх камера любить»), а для когось потрібно довго й ретельно виставляти світло, добирати відповідні ракурси. Гарних якісних фото можна добитися з будь-ким. Це тільки питання майстерності.

Скільки часу потрібно на знімки?

І.: – Щодо фотосетів, майбутнім молодятам варто спланувати все так, щоб на ранок нареченої відвести годину, нареченого – півгодини. На прогулянку – хоча би дві. На вечірню фотозйомку під час бенкету не пошкодувати 10 – 15 хвилин. Але, звісно, на весіллі доволі часто не вдається притримуватися цього.

Спецефекти слід обговорювати заздалегідь

Як парі готуватися до фотосету на природі?

І.: – Нареченій варто прихопити змінну пару зручного взуття. На шпильках фотографуватимемо її тільки в обмеженій кількості кадрів, для решти – не варто мучитися на підборах. Якщо прохолодна погода, то краще одягатися відповідно до сезону. Класичне пальто на нареченому, шубка на нареченій виглядатимуть доречно. До слова, більшість світлин у зимові місяці ми робимо в приміщенні (на природі фотографуємо лише, коли довкола – засніжена казка). Для цього потрібно заздалегідь обрати локацію. В Ужгороді це готелі чи галереї. Необхідно додати цю статтю витрат до загального кошторису, бо такі локації потрібно винаймати, причім домовлятися про це до урочистості. Загалом радимо все обговорити з фотографом задовго до весілля. До прикладу, молодята вирішили, що в них має бути на першому танці густий важкий дим або конфетті, яке блискітками сипатиметься на них. Про спец­ефекти потрібно домовитися з адміністратором ресторану, бо не всі заклади дозволяють їх використовувати.

Які моменти ви порекомендували б зафіксувати обов’язково?

М.: – Радимо відзняти максимум кадрів під час ранішньої фотозйомки, акцентуючи увагу на красивих деталях: обручках, елементах гардероба, букеті нареченої тощо. Крім цього, важливо сфотографувати окремо солодкий стіл і крупним планом – десерти на ньому, торт, сервірування, флористику, келихи наречених, елементи декору, арку, якщо проводиться виїзна церемонія. На такі «дрібнички» родини молодят витратили не одну тисячу гривень, і буде прикро, якщо вся ця краса не залишиться на згадку.

Що би ви побажали читачам «НЗ»?

М.: – У житті кожної людини бувають щасливі події, хвилюючі, зворушливі моменти, які варто зафіксувати на якісних світлинах. Не бійтеся довіритися професіоналам, щоб зберегти ці чудові миттєвості для себе і своїх нащадків!

І.: – Щиро зичимо вам якнайбільше радісних подій і приємних емоцій.

Наталія БУНДА

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
January 2018
 

Навіґація

...