Понеділок
19 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ІНВЕСТИЦІЇ З 22-х КРАЇН

ОСВОЮЄ УЖГОРОДЩИНА

Якось перед життєрадісною людиною, що вірить у майбутній успіх, і зневіреною щодо кращої прийдешності поклали півсклянки води. Потім обох спитали: «Що ви бачите?» Песиміст похмуро відповів: «Вона напівпорожня!», а оптиміст бадьоро запевнив: «Вона – напівповна!»

Такі протилежні світосприйняття властиві багатьом людям. Особливо сьогодні, коли в інформаційному просторі зашкалює негатив. Навколо до хрипу кричать про реформи, а хто мудрий – дбайливо працює, бо знає, що вони починаються там, де кінчаються гроші. До такого висновку привела напередодні Дня самоврядування місцевих громад бесіда з головою Ужгородської районної ради Русланом Чорнаком.

Незважаючи на соціально-економічні та політичні труднощі в державі, обумовлені подіями в Криму та на Донбасі й іншими негараздами, Руслан Васильович у майбутнє дивиться очима оптиміста: «Де рубають – там тріски летять. Коли перебудовують або зводять новий дім, тоді всім нелегко, але наполегливі й працьовиті людські руки долають труднощі. Так і в нас. Є недоліки й помилки. Їх не буває тільки в того, хто ледачий пустомеля. На щастя, на Ужгородщині таких небагато».

Повсякденна праця районної влади в тісному контакті з місцевими радами та громадами населених пунктів забезпечує найголовніше: наповнення бюджету, бо він, як і хліб, є всьому голова, та передусім – добробуту людей. Це дало можливість позитивно розв’язувати першочергові проблеми фінансування капітального будівництва, водопостачання та водовідведення, екологічного благополуччя, освіти, медицини, культури тощо.

Великою мірою ці успіхи залежать від обдуманих проектів та самодостатності територіальних громад і їхньої рушійної сили – депутатів. Непоганий повчальний досвід і результати набули вже в Невицькому, Кам’яниці, Тийглаші, Сюрте та інших селах, де в рамках матеріальних та правових можливостей керівники прислухаються до думки громад щодо поліпшення турботи про людей.

Ужгородщина має чимало адміністративно-територіальних переваг порівняно з іншими районами області, вважає очільник райради, зокрема щодо інвестиційних можливостей. Радує, що їх мапа постійно заповнюється новими інвесторами, що з року в рік приносять відчутні вливання в районну казну. Скажімо, на сьогодні залучено майже третину їх довгострокових вкладень у різні галузі економіки (переважно в промисловість і сільське господарство) з 22-х країн світу. Це заводи «Єврокар», «Джейбіл», «Ядзакі-Україна» тощо. В агропромисловості на землях Часлівецької сільради німецькі орендарі сіють і вирощують різноманітні злакові культури, а в Невицькому успішно функціонує норвезька господарська ферма «Мерсі-фарм».

Особливо тішить, що й наші вітчизняні інвестори почали активно прилучатися до розвитку Ужгородщини. Зокрема фонд інвестування «Власний дім», яким успішно керує досвідчений господарник Микола Андрусь, у галузі садівництва – в Оноківцях, Довгому Полі, Ірляві, а в Руських Комарівцях займаються розведенням риби. Особливо відчутним економічно є функціонування сільгосппідприємств «Коник», «Ренет», «Голланд Плант-Україна», «Ласточка», «Надія-Сад» та інших. Існує ще чимало незадіяних можливостей, до яких поки не дійшли руки інвесторів, що дозволить у перспективі зміцнити економічний потенціал району, а отже – поліпшити матеріальне становище його жителів.

Наявний інвестиційний аудит засвідчує: в місцевих бюджетах внаслідок децентралізації (хоч тут є ще й чимало невирішених проблем) з’явилися відчутні додаткові кошти для розвитку соціальної інфраструктури. В тому числі й у селах Соломоново, Баранинці, Холмок та прилеглих до них територіях, де останнім часом бюджети зросли в декілька разів. Таких приємних фактів стає все більше.

Завдяки їм, поряд із пекучими невирішеними проблемами власності на землю, будівництва технопарку, охорони довкілля, впорядкування сміттєзвалищ, є можливість більше уваги приділяти найголовнішому – освіті, охороні здоров’я, культурі та спорту. Адже це чинники, від яких залежить майбутнє нації, держави та благополуччя кожного з нас.

Юрій ШИП,
письменник

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...