Карпатську січ та сойм Карпатської України визнано борцями за незалежність

У четвер Верховна Рада ухвалила закон, яким усі, хто боровся за незалежність у збройних, парамілітарних, підпільних, політичних організаціях чи вів цю боротьбу індивідуально, визнаються борцями за незалежність України.

Законом передбачається визнання таких організацій, як Союз визволення України, УСС, УНР, Гетьманат, ЗУНР, партизанські й повстанські загони Наддніпрянщини, Карпатська Січ, УПА, ОУН, Сойм Карпатської України, Українська Гельсінська спілка тощо.

«Держава визнає, що борці за незалежність України у ХХ столітті, які визначені у статті 1 даного закону, відіграли головну роль у відновленні української державності, яка проголошена Актом 24 серпня 1991 року, що є основною передумовою надання правового статусу та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті», — йдеться в законі.
 
Натомість публічне заперечення факту правомірності боротьби за незалежність України у ХХ столітті визнається «наругою над пам’яттю борців за незалежність України у XX столітті, приниженням гідності українського народу і є протиправним». 
 
Разом з тим, Верховна Рада встановила 8 травня Днем па­м’­яті й примирення на честь усіх жертв Другої світової війни. А 9 травня буде відзначатися як День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
 
Ще одним законом, прийнятим цього дня, в Україні заборонено пропаганду комуністичного та нацистського режимів.
 
Марія СНІСАРЧУК.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*