Неділя
18 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

КЕРІВНИКИ КРАЮ

зустрілися з міністром юстиції Угорщини Ласло ТРОЧАНІ

Голова ОДА Геннадій Москаль та перший заступник облради Йосип Борто зустрілися з угорською делегацією на чолі з міністром юстиції доктором Ласло Трочані, котрий приїхав до Ужгорода для відзначення річниці Угорської революції та визвольної боротьби 1956 року.

– Я сам ровесник Угорської революції, народився в 1956- му, – зазначив Л. Трочані. – Добре пам’ятаю той страх, що панував серед угорців у наступні роки. У 1980-ті ситуація почала змінюватися на краще, а в 1990-му ми здобули свободу й із тих пір живемо в умовах демократії. Зараз, незважаючи на певні розбіжності з Брюсселем, користуємося всіма перевагами Європейського Союзу й підтримуємо Україну в її зближенні з ЄС.

У ході зустрічі обговорювалися дві головні теми – економічна співпраця та прийнятий нещодавно в Україні «Закон про освіту».

– У нас є кілька спільних стратегічних проектів, які слід реалізувати якомога швидше, – наголосив Г. Москаль. – Це, насамперед, будівництво Берегівської окружної дороги, яка з’єднає автобан М-3 і міжнародну трасу Чоп – Київ, реконструкція ПП «Лужанка – Берегшурань» і відкриття нового міжнародного пункту пропуску на українсько-угорському кордоні «Велика Паладь – Нодьгодош». До речі, у 1956-му саме в цьому місці радянські танки увірвалися на територію Угорщини. Зараз Україна побудувала тут сучасну асфальтовану дорогу й навесні наступного року ми всі сподіваємося відкрити новий пункт пропуску, який ще більше зблизить сусідні регіони двох країн.

Щодо мовної статті «Закону про освіту» в нас позиція чітка – чекаємо висновку Венеціанської комісії, положення якого мають бути імплементовані в українське законодавство. Це зніме всі непорозуміння між нашими країнами, які завжди жили в дружбі і злагоді.

– Для нас дуже важливо, щоб українські угорці знали державну мову, – підкреслив Ласло Трочані. – Водночас навчатися рідною мовою на всіх рівнях – це закріплене в українському законодавстві та міждержавних договорах право угорської громади, яке вона відстоюватиме. Висновок Венеціанської комісії має бути готовий до березня наступного року, і коли поважна делегація вивчатиме освітні та мовні питання в Україні, ми запропонуємо, щоб були запрошені представники із Закарпаття, в тому числі голова ОДА.

Свіжий номер газети

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 

...