Неділя
25 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

«КНИГА-ФЕСТ» ПОРАДУВАЛА

друкованими новинками та відкрила нові імена

25 травня в «Совиному гнізді» в Ужгороді офіційно відкрили масштабне літературне свято «Книга-фест-2017». Хоча окремі заходи відбулися днем раніше в обласній бібліотеці ім. Ф. Потушняка.

«Проведення такого заходу – вже традиція», – сказав на відкритті заступник голови ОДА Олександр Петік. «Ніщо не може замінити книгу – ні телебачення, ні інтернет. Важливо, що тут, на фестивалі, кожен може знайти для себе щось цікаве і близьке», – наголосив мер Ужгорода Богдан Андріїв.

Фестиваль-2017 мав кілька особливостей. Найперше – змінили місце дислокації, перейшли в оновлені зали «Совиного гнізда». По-друге, була низка художніх виставок, атракцій, які відкривають нові літературні імена, а ще – відзначення ювілеїв лауреатів Шевченківської премії: 95-річчя від дня народження Івана Чендея та 75-ліття Петра Скунця.

Загалом на святі презентували понад десять українських видавництв. Відтак ужгородці та гості міста мали можливість не тільки ознайомитися з продукцією, а й купити для власної бібліотеки нові видання, що пахнуть ще свіжою фарбою.

Увечері того ж дня відбулася урочиста церемонія нагородження переможців у 13-ти номінаціях. Основну нагороду здобуло видавництво «Карпати» з художнім альбомом «Йосип Бокшай. Художник правди. Людина правди». У двох номінаціях лідером стало «Видавництво Олександри Гаркуші» з фотоальбомом «Флоріан Заплетал. Міста і села Закарпаття» та з другою антологією артфесту «Березневі коти». Відзначили й найменшу учасницю, вихованку Падіюну Еліну Єлецьку за ілюстрації до твору Галини Малик «Дивний звір». Серед призерів є й багато інших видавництв, зокрема «Карпати» з альбомом «Августин Волошин: Два ювілеї».

А взагалі «Книга-фест» подарувала чимало позитиву – адже крім гостей із-за меж регіону до нас з’їхалися відомі й невідомі прозаїки з усіх куточків Закарпаття.

Зустріли майже невиїзних зі свого Широкого Лугу Петра Мідянку й Людмилу Загоруйко, а також молодого драматурга з Хуста – Олесю Чепелюк та багатьох інших.

Із цікавих зустрічей у «Совиному гнізді», що найбільше запам’яталися, – із Дмитром Кешелею, Андрієм Любкою, Світланою Бреславською. Остання – івано-франківська поетеса, презентувала в Ужгороді нову збірку «Ти». Книжка концептуальна, цілісна, вірші – інтимні, присвячені чоловіку, котрого кохає. Бреславська стрімко ввірвалася в сучасну українську літературу. Бо про неї ми дізналися буквально три роки тому. Все життя писала вірші, але – в шухляду. До речі, пані Світлана – закарпатська невістка: десять років жила в селі Іза на Хустщині, бо вийшла туди заміж. Працювала там учителем української мови й літерутари. Але згодом повернулася в рідний Івано-Франківськ. Вона пише не тільки поезію, а ще й прозу та критичні статті. У прозі виступає тонким знавцем життя. Про неї кажуть, що це Габріель Маркес у спідниці. Незабаром світ побачить її перша прозова книга психологічних і химерних новел, багато з яких присвячені Закарпаттю.
А от Андрій Любка – улюбленець публіки. Цього разу презентував нове прозове видання «Саудаде». В залі ніде було яблуку впасти. Книга про кладовища. Але якщо вам цікаво дізнатися, про що йдеться, то краще прочитати. Повірте, розчаровані не будете. Напевно, це один із найкращих творів Андрія.

Оксана НЕВИЦЬКА,
Маріанна ШУТКО

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
May 2017
 

Навіґація

...