П’ятниця
27 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

КОЛОЧАВА ПРИГОЩАЛА

Й СМАКУВАЛА РІПЛЯНКОЮ

Минулими вихідними Колочава запрошувала всіх на унікальний фест ріплянки.

У Колочаві картоплю йменують ріпою і готують страву, що має похідну назву, – ріплянка. Якщо завітаєш у гості до когось, то обов’язково почастують цим наїдком. Колочава – столиця ріплянки. А організувати відповідний фест чотири роки тому спало на думку уродженцю села над Тереблею, а нині киянину, колишньому депутату Верховної Ради України Станіславу Аржевітіну. І з тих пір щорічно в середині червня відбувається свято ріплянки.

Хто минулої суботи й неділі побував у Колочаві – не пошкодував. Коронним номером, звісно, стало приготування ріплянки по-колочавськи. На участь у ролі кухмістера зголосився «губернатор» краю Геннадій Москаль (на фото). Ніби простий процес біля печі, але вимагає майстерності. Варену картоплю змішують із мелайним (кукурудзяним) борошном (інколи приплюсовується й вищого сорту мука), опісля пресують. До пюре додаються всілякі підливи. Особливо до смаку соус із грибами, шкварками, бринзою, сметаною… Ріплянка також апетитно тане в роті з салом, сиром. Відтак приготовленою стравою Геннадій Геннадійович щедро почастував присутніх. Водночас вручив Почесну грамоту ОДА Наталії Тумарець, яка особливо знається в секретах ріплянки, а також популяризує розвиток туризму в селі.

З ініціативи С. Аржевітіна під час фестивалю відбулося й урочисте відкриття громадської приймальні Г. Москаля під… оборогом. На прийом до голови ОДА одразу записалися такі ходоки, як «вічно живий вождь світового пролетаріату» Володимир Ленін, відомий чеський письменник Іван Ольбрахт, скульптури яких стояли біля порога «кабінету»…  

У програмі були й майстер-класи приготування баношу, токану, дегустація свіжовиготовленого сиру, безпрограшна лотерея, конкурси, з-поміж яких особливий азарт викликало змагання на кращу колочавську коломийку. Г. Москаль потішив публіку повідомленням про ремонт і будівництво доріг на Міжгірщині, в тому числі турецька фірма облаштовуватиме шлях із Колочави до Буштина через Драгово. Схвальних думок про чергову сільську подію було досхочу. Сипалися вони й на адресу автора фесту С. Аржевітіна. До речі, хочеться щиро привітати його з 56-річчям, яке святкуватиме цього тижня.

Василь ПИЛИПЧИНЕЦЬ
P. S. Традиційно гроші, зібрані під час цього фесту, перераховують на потреби закарпатського батальйону в зоні АТО. Цьогоріч благодійна сума становила 12 тисяч гривень.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
June 2017
 


...