Субота
24 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

КОЛИ ПЕНСІОНЕР ЗВІЛЬНИВСЯ З РОБОТИ:

як ОТРИМУВАТИ НАЛЕЖНІ ВИПЛАТИ?

У редакцію «Новин Закарпаття» звернулася Ганна Бугина, пенсіонерка з с. Рокосово на Хустщині.

Жінка поскаржилася, що вже 13 років як вийшла на заслужений відпочинок і з того часу ніде не працювала. Але з’ясувалося, що пенсію їй нараховують як працюючому пенсіонеру і, відповідно, не перераховують. Трудової книжки у неї немає, тож ні з чим іти в Пенсійний фонд. Загалом заявниця має 40 років трудового стажу, а пенсію отримує 1266 грн.

«Новини» звернулися за роз’ясненням з цього приводу до Головного управління ПФ України в Закарпатській області й отримали відповідь за підписом начальника Анастасії Пентек. У документі, зокрема, зазначається: «Згідно із ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», розмір пенсії визначається індивідуально, в залежності від набутого страхового стажу та отримуваного заробітку.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 1.05.2017 р. збільшено розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (до 1312,00 грн). У зв’язку з цим органи Пенсійного фонду з 1.05.2017 р. провели перерахунок пенсій із його урахуванням.

Відповідно до частини 3 статті 42 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» працюючим пенсіонерам розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28, не перераховується в разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Проведення перерахунку буде здійснено після звільнення з роботи або припинення діяльності, пов’язаної з отриманням доходу.

У разі звільнення з роботи пенсіонеру необхідно повідомити управління Пенсійного фонду України, в якому він перебуває на обліку, шляхом подання заяви з документами, що засвідчують відповідні відомості (копію трудової книжки із записом про звільнення та/або копію цивільно-правового договору).

За відсутності трудової книжки, а також якщо в ній відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки з наказів, особові рахунки й відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори й угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи».

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
October 2017
 

Навіґація

...