Понеділок
19 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

«Комуналка», опалення в медпункті й боротьба з міні-ГЕС –

про це йдеться в листах до редакції

В редакції зібралася «порція» листів зі скаргами, які ми переадресували компетентним інстанціям і вже отримали відповіді від них. Коротко передаємо суть проблем, про котрі писали наші читачі.

«Газовики змушують мене платити за невикористане блакитне паливо»

Мешканець с. Нове Село Виноградівського району Іван Маркусь звернувся у «Новини Закарпаття» через непорозуміння з комунальними платежами. «ТОВ «Закарпатгаз Збут» Виноградівський ВР загнав мене в глухий кут. На 21.11.2016 р. мені нарахували заборгованість у сумі 1362 грн 86 коп. І пригрозили: якщо не оплачу, то відключать газ. Я оплатив, а з жовтня по квітень 2017-го платив по квитанціях «райсобеза» по призначеній мені субсидії. Однак газове відділення на травень присилає мені нову квитанцію на 1660 грн 74 коп. і показник лічильника 10409 м3, а в мене на той час було лише 10270 м3, і виходить на 139 м3 більше, ніж я оплатив. Я звернувся в газове відділення до начальника п. Михайла Чизмаря, який відповів, що є плановий показник, за яким вони встановлюють норму спожитого газу. Я спитав, чому вони завищили показник, якщо я цей газ не використав, і де взяли такий борг? Мені відповіли, що квитанції, по яких я оплатив, їх не цікавлять. Треба платити те, що вони нараховують». Читач надав нам копії своїх квитанцій із травня, а також тих, які йому надсилають газовики.

Цього листа редакція переадресувала директору ТОВ «Закарпатгаз Збут» Вікторії Томинець і отримала відповідь, що станом на 1.11.2017 р. на особовому рахунку І. Маркуся до показників лічильника 10409 куб. м. заборгованість відсутня, зокрема рахується переплата в сумі 82,14 грн. Нам повідомили, що скаржнику поштою підприємство також надіслало детальне роз’яснення з приводу обліку газу та показників лічильника.

У Калинах не хочуть міні-ГЕС

А от активісти с. Калини з Тячівщини написали нам листа …у віршах аж на 18 куплетів! Поезію редакція не друкує за браком місця, але якщо відкинути зайві емоції, то суть у тому, що калинівському сільському голові Василю Метелешці люди (звернення підписали 5 чоловік) закидають лобіювання побудови в селі міні-ГЕС.

Мовляв, під час громадських слухань із цього питання зі 150 зареєстрованих «за» проголосували тільки 34, інші розійшлися додому, але потрібне рішення він «протиснув». Інвестори, котрі на місцевій річці планують звести міні-гідроелектростанцію, обіцяють допомогти з покращенням інфраструктури села й приведенням до ладу соціальних об’єктів, але «Кому потрібна бруківка й інші ремонти, якщо Вашими руками з Тересви зроблять болото, заберуть у нас чисте повітря і воду, а в кінці-кінців – здоров’я?» – апелюють до голови на завершення вже прозою активісти.

Водночас сам В. Метелешко, з яким ми зв’язалися по телефону, каже: «Громадські слухання я провів згідно з законодавством. І йшлося лише про дозвіл на збір матеріалів, а не конкретно про будівництво. Зрештою, мені ті ГЕСи потрібні так само, як і тим, хто пише вам. Але я думав і про дамбу – бо ж інвестори обіцяли відновити 6 кілометрів берегоукріплення, пошкодженого минулорічними паводками, і про дитсадок… Без інвестицій у нашому селі дуже важко щось зробити. Та якщо людям це не потрібно – хай так і буде. Наразі на порядку денному питання побудови міні-ГЕС у Калинах не стоїть».

Медпункт у Веряцях – уже з опаленням після дворічної холоднечі

Іван Більце від імені жителів двох сіл Виноградівського району – Веряця та Горбки – писав, що в закладі сімейної медицини с. Веряця вже другий рік немає обігріву 4-х кімнат. «Як у таких умовах роздягатися хворому на обстеження або малій дитину на зважування?» – ставить риторичне питання автор і каже: «Громадськість підозрює, що таким способом комусь вигідно цей медичний заклад закрити».

Щоправда, цей лист, напевно, дуже довго йшов до редакції, бо коли ми переслали його голові Виноградівської РДА Михайлові Русанюку, з’ясувалося: амбулаторія вже з теплом – опалення зробили кілька тижнів тому, а буквально днями проводили контрольні заміри температури, й вона виявилася в нормі.

Більше того, на адресу керівника ОДА вже встиг надійти другий лист від того ж таки І. Більце, де він пише Геннадію Москалю: «Щира Вам подяка від усіх жителів сіл Веряця і Горбків за таку важливу допомогу у вирішенні питання опалення в амбулаторії сімейної медицини с. Веряця. Тепер усі мешканці, й особливо діти, можуть проходити, а лікарі – проводити обстеження в теплих приміщеннях. Нехай Вас Господь Бог оберігає!»

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...