Понеділок
19 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Консультує міністр юстиції

Добрий день! Хочу спитати у вас поради. Ми з чоловіком уже 2 роки не живемо разом, офіційно розлучені. Наш син залишився зі мною. Аліментів мій колишній не платить, слава Богу, спокійно обходимося без його допомоги. Єдина проблема – не можу з сином поїхати відпочити за кордон, бо його батько принципово не дає дозвіл. Чи можна якось вирішити це питання?

Які правила виїзду осіб, котрі не досягли 16-річного віку?

– Виїзд із України громадян, які не досягли 16-річного віку, здійснюється за згодою обох батьків та в їх супроводі, або в супроводі осіб, уповноважених ними, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку.

В останньому випадку потрібна нотаріальна посвідчена згода обох батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у ній.

Як отримати дозвіл на виїзд за кордон дитини?

– Найкращим варіантом є добровільне отримання такого дозволу. Згода батьків на виїзд громадянина України, який не досяг 16-річного віку, за кордон оформляється у вигляді заяви, на якій справжність підпису батьків засвідчується нотаріально. Для цього можна звернутися до державної нотаріальної контори чи до приватного нотаріуса.

А якщо один із батьків принципово не хоче давати дозвіл?

– За відсутності згоди одного з батьків виїзд дитини за кордон може бути дозволено на підставі рішення суду. Позовна заява про надання дозволу на виїзд без згоди та супроводу одного з батьків подається в порядку цивільного судочинства до місцевого суду за зареєстрованим місцем проживанням або перебуванням відповідача. За подання заяви особа сплачує судовий збір у розмірі, передбаченому статтею 4 Закону України «Про судовий збір».

Які документи для цього потрібні?

– У позовній заяві має бути зазначено: мета виїзду дитини за кордон (лікування, відпочинок, відвідування родичів тощо); період її перебування; місце перебування (проживання); факт відмови другого з батьків у наданні згоди на виїзд дитини за кордон.

До позовної заяви необхідно додати також докази, що підтверджують викладені в заяві обставини. Так, документами, що підтверджують мету виїзду дитини за кордон, можуть бути: довідка з лікувального закладу про те, що вона потребує лікування за кордоном, туристична путівка, путівка в санаторій, запрошення від родичів тощо.

Зверніть увагу!

Міністерство юстиції роз­робило законопроект, який посилює відповідальність батьків, які ухиляються від сплати аліментів. Серед іншого, документом передбачається, що той із батьків, який не забезпечує свою дитину, а сума боргу перевищує 6 місяців, тимчасово втрачає право вирішувати питання її виїзду за кордон із тим із батьків, із ким дитина проживає, до погашення такої заборгованості.

Законопроект Верховна Рада розглянула й прийняла в першому читанні. Нині триває підготовка до другого.

Куди звертатися, щоб отримати детальну консультацію?

– У відділ із питань нотаріату Головного територіального управління юстиції в Закарпатській області: 88017 м. Ужгород, пл. Народна, 4, VI пов., телефон/факс: (03122)-3-43-50.

Або ж у Регіональний центр із надання безоплатної вторинної правової допомоги: 88017 м. Ужгород, вул. Загорська, 51, II пов., мобільні телефони:

050-381-06-64, 066-512-41-75, 067-313-66-72, телефон/факс: (0312)-64-32-50. Також можна звертатися у відповідні місцеві центри в Ужгороді, Мукачеві, Хусті.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0 (800) 21-31-03. Електронна адреса: office.zakarpattya@legalaid.gov.ua.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...