Понеділок
19 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

КРАЙОВІ ДЕПУТАТИ ПІДтРИМАЛИ ЛІСІВНИКІВ

та вручили ключі від квартири найкращому фехтувальнику

У четвер, 30 листопада, під будівлею на площі Народній, 4 в Ужгороді було велелюдніше, ніж навіть у часи Революції гідності. А все через те, що уряд напередодні без обговорення й консультацій із фахівцями схвалив Стратегію реформування лісової галузі країни. Тож закарпатські лісівники підтримали всеукраїнську акцію протесту з вимогою скасувати постанову, яка, на їхню думку, може призвести до занепаду  галузі й розграбування природних багатств.

Урядова стратегія реформування лісового господарства викликала збурення

Цього ж дня депутатський корпус Закарпатської облради зібрався на пленарне засідання 9-ї сесії, на порядку денному якої значилося понад шістдесят питань.
Спершу голова облради Михайло Рівіс попросив присутніх традиційно вшанувати хвилиною мовчання пам’ять полеглих Героїв Революції гідності та загиблих у війні на сході країни. Затим поінформував про звернення громадськості краю, зокрема Обкому профспілки працівників лісового господарства, громадської спілки «Асоціація деревообробників та лісозаготівельників Закарпаття», голів Іршавської райради й РДА щодо недопущення реалізації Стратегії реформування лісового господарства, схваленої Кабміном цьогоріч 15 листопада. З цього приводу перед депутатами виступив голова обкому профспілки працівників лісового господарства Валерій Федурця, який наголосив: реформування, схвалене урядом, вводиться без попереднього обговорення на місцях та без урахування пропозицій працівників лісового господарства. Відтак свої зауваження висловили Олександр Ледида, Михайло Мотильчак та Василь Губаль. Наголошувалося, що справедливе занепокоєння викликає передача повноважень щодо управління лісами та переведення лісового господарства з місцевого на центральний рівень, і це суперечить децентралізаційним реформам. Відтак у ході засідання депутати підтримали пропозицію про включення до порядку денного сесії питання «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо питань реформування та подальшого розвитку лісового господарства».

Велелюдний мітинг лісовиків на пл.Народній

Далі Михайло Рівіс повідомив, що до облради надійшли звернення Закарпатської обласної філії Всеукраїнського об’єднання «Рух захисту української мови», а також Окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ» щодо переобрання голови постійної комісії з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізкультури і спорту, національних меншин та інформаційної політики. «Це питання розглянуто на всіх профільних комісіях, однак підтримки не отримало. Тому, на підставі глав 2.5 та 2.6 Регламенту роботи Закарпатської обласної ради VІI скликання, воно до порядку денного не включено», – констатував головуючий на сесії.

Депутатські запити: ремонти й «соціалка»

Після жвавих дискусій та зауважень Михайло Рівіс оприлюднив низку депутатських звернень. Зокрема Федір Іса­йович просив виділити кошти на капітальний ремонт будівлі бібліотеки в смт Королево Виноградівського району в сумі 200 тис. грн.

Наталія Костелеба-Веремчук звернулася щодо передбачення в обласному бюджеті на 2018-й 2,4 млн грн для фінансування двох систем кохлеарної імплантації слуху та двох мовних процесорів для хворих дітей Виноградівського району.

Наступний запит надійшов від Василя Скрипа – стосовно зрізання аварійних дерев уздовж річки Боржава у с. Березники Свалявського району.

А от крайові депутати, які представляють Перечинщину, – Денис Ман, Петро Грицик, Андрій Вишняк, Роман Шніцер – просили передбачити 1 700 тис. грн при формуванні обласного бюджету на 2018 рік для придбання штучного покриття спортивного майданчика у трьох населених пунктах району: Новоселиця, Тур’я-Бистра і Тур’ї-Ремети.

Петро Добромільський клопотав про виділення з крайової казни грошей на хірургічну операцію з трансплантації печінки жительці с. Сільце Іршавського району.
Після озвучення ще низки депутатських запитів Михайло Рівіс перейшов до приємної події. В урочистій обстановці головуючий облради разом з керівником ОДА Геннадієм Москалем під оплески вручили сертифікат і ключ від квартири, придбаної за кошти обласного бюджету, найкращому спортсмену-фехтувальнику України, учаснику ХХХІ літніх Олімпійських ігор Анатолію Герею. Відтак керівники Закарпаття побажали молодому спортсмену світових перемог та олімпійських рекордів.

Директора Ужгородського аеропорту звільнили

Не оминули обранці й  кадрові питання. Так, більшістю голосів було звільнено директора Закарпатського обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Ужгород» Євгенія Гапоненка. Його обов’язки покладено на заступника директора аеропорту з експлуатації наземних споруд Євгенія Габчака. Далі депутати підтримали кандидатуру Андріани Кочержук на призначення її директором комунальної установи «База спеціального медичного постачання департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА». Наталію Шетелю затвердили на посаді директора комунального вищого навчального закладу «Ужгородський коледж культури і мистецтв» Закарпатської облради, а Івана Микиту – директором комунального закладу «Закарпатська обласна філармонія» Закарпатської облради.

Також у ході пленарного засідання розглянули та схвалили низку звернень облради до центральних органів влади, зокрема щодо: критичної ситуації з виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери області; фінансування видатків із забезпечення аеронавігаційним та радіотехнічним обладнанням ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород»; підтримки діяльності ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород»; збереження діючих маршрутів курсування потягів, що забезпечують залізничне сполучення Закарпатської області з містами Київ та Львів; необхідності відкриття залізничного сполучення за напрямком Рахів – Одеса – Рахів; відновлення фінансування з державного бюджету загальнодержавної цільової програми «Питна вода України» на 2011 – 2020 роки.

Відтак депутати прийняли низку важливих обласних програм, внесли зміни до бюджету на 2017 рік, врегулювали окремі питання щодо управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Закарпатської області, затвердили переліки об’єктів, що належать до спільної власності територіальних громад, сіл селищ, міст області та підлягають приватизації, та надали дозвіл на списання майна, що перебуває у спільній власності тергромад.

– Наближається свято Миколая, новорічно-різдвяні свята. Пропоную всім депутатам підтримати сім’ї тих воїнів-закарпатців, які загинули в зоні АТО, а також тих, котрі померли внаслідок отриманих травм під час виконання бойових завдань. Таких, на жаль, у нас понад 80! – наголосив насамкінець Михайло Рівіс. – Це наш із вами обов’язок перед їхньою світлою пам’яттю. Споконвіку наш багатонаціональний закарпатський край славився милосердям і добротою! Давайте підтримаємо цю ініціативу!

Наступне пленарне засідання відбудеться 21 грудня, в ході якого прийматиметься головний документ краю – бюджет Закарпаття на 2018 рік.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...